اين عادت هاي بد همسرتان را براي هميشه از شما بيزار مي کند!!

اين عادت هاي بد همسرتان را براي هميشه از شما بيزار مي کند!!

اين عادت هاي بد همسرتان را براي هميشه از شما بيزار مي کند!!

  بزرگنمايي:

چه خبر - 8 عادت بدي که همسرتان را از شما بيزار مي‌کند!

متخصصان توصيه مي‌کنند که تحت هيچ شرايطي، همسرتان را با استفاده از دست گذاشتن روي مشکلات خانوادگي‌اش تحت فشار قرار ندهيد. عيب‌جويي از اعضاي خانواده هر فردي مي‌تواند احساس افسردگي و قرباني شدن را در او برانگيخته کند و درنتيجه اختلاف‌هاي ميان زوج‌ها را افزايش بدهد.

تلاش براي اصلاح کردن همسر

افرادي که شديدا در پي اصلاح کردن همسرشان هستند، پيش از همه بايد بدانند که اساسا هيچ انسان کامل و بي‌نقصي در جهان وجود ندارد. بنابراين، نبايد تغييرات غير واقع‌ بينانه را در زندگي مشترک از همسرشان انتظار داشته باشند. اگر همسرتان داراي حالت‌هايي مانند خجالت بيش از حد يا اضطراب مداوم است،‌ تلاش براي تغيير آن‌ها از سوي شما مي‌تواند به ناديده گرفتن علت‌هاي به‌ وجود آمدن چنين حالت‌ها‌يي منجر شود يا حتي کاري کند که همسرتان نيز اين علت‌ها را از شما پنهان نگه دارند.

دست گذاشتن روي مشکلات خانوادگي

متخصصان توصيه مي‌کنند که تحت هيچ شرايطي، همسرتان را با استفاده از دست گذاشتن روي مشکلات خانوادگي‌اش تحت فشار قرار ندهيد. عيب‌جويي از اعضاي خانواده هر فردي مي‌تواند احساس افسردگي و قرباني شدن را در او برانگيخته کند و درنتيجه اختلاف‌هاي ميان زوج‌ها را افزايش بدهد.

دعوا کردن در مکان‌هاي عمومي

دعوا کردن زوج‌ها در مکان‌هاي عمومي مي‌تواند احساس شرم شديدي در طرفين ايجاد کند و برقراري دوباره رابطه را به کار سختي بدل سازد. بنابراين، هرگز مسائل چالش‌برانگيز را در مکان‌هاي عمومي مطرح نکنيد و همه چيز را به موقعيت‌هاي کاملا خصوصي موکول کنيد.

ادامه دادن دعوا

هيچ زوجي در جهان وجود ندارند که در تمامي اوقات بتوانند بدون مشکل زندگي کنند و هيچ اختلافي را هم تجربه نکنند. درواقع، اختلاف نظر در هر رابطه‌اي به‌ وجود مي‌آيد و بحث‌هاي چالشي مي‌توانند بخشي از يک زندگي سالم باشند. با اين‌ حال، بحث و چالش نبايد کار را به جايي برساند که مصالحه و آشتي کردن را به اتفاق غيرممکني تبديل سازد.

زمان‌بندي بد

گفت‌وگو درباره مسائل مهم در هر زندگي مشترکي بايد در زمان و مکان مناسب انجام شود. پس اگر همسرتان در وضعيت پُراسترسي قرار دارد، موضوعات چالشي را وسط نکشيد. گفت‌وگوي سالم و موفق، وقتي شکل مي‌گيرد که هر دو طرف در وضعيت آرامش مناسب قرار داشته باشند و بتوانند تصميم‌هاي عقلاني بگيرند.

جاسوسي کردن

وقتي که دو انسان مي‌خواهند زندگي مشترک موفقي داشته باشند، ابتدا بايد اعتماد مطلوبي ميان خودشان برقرار سازند. داشتن اعتماد به همسر و احترام گذاشتن به حريم خصوصي او، يکي از مهم‌ترين اصول براي داشتن يک زندگي موفق است. بنابراين سعي نکنيد که به پيامک‌ها، ايميل‌ها و ديگر حيطه‌هاي خصوصي همسرتان راه پيدا کنيد.

حسادت کردن

شک داشتن نسبت به همسر در بعضي از موارد مي‌تواند از علائم يک مشکل بزرگ‌تر باشد: احساس ناامني در رابطه. زناني که در رابطه مشترک‌شان احساس ناامني مي‌کنند، معمولا حسادت‌ورزي را شروع مي‌کنند. به‌ علاوه، اين زنان با خطر بالاي ابتلا به مشکلات مربوط به سيستم ايمني ضعيف مواجه مي‌شوند.

مقايسه کردن

مقايسه کردن همسر خود با همسر افراد ديگر، يا همسر فعلي با همسر قبلي، يکي از بدترين کارهاي ممکن در زندگي مشترک است. اين مقايسه‌ها مي‌توانند به شکل‌گيري انتظارات غيرواقع‌بينانه در افراد منجر شوند و صميميت لازم در زندگي مشترک را از بين ببرند.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : عادت هاي بد مردانه در زندگي زناشويي

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : 3 جمله ممنوعه در زندگي زناشويي!!

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : 9 رفتار غلط خانم ها که روي اعصاب مردان است!!

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : 9 دشمن زندگي زناشويي از ديدگاه روانشناسي ازدواج!


منبع : salamatism.com


Let's block ads! (Why?)

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار