نکاتي مهم و خواندني درباره مايع نرم کننده حوله و لباس

نکاتي مهم و خواندني درباره مايع نرم کننده حوله و لباس

نکاتي مهم و خواندني درباره مايع نرم کننده حوله و لباس

  بزرگنمايي:

چه خبر - چند نکته در استفاده از نرم کننده حوله و لباسمايع نرم كننده حوله و لباس براي چيست؟

حوله و البسه در اثر شستشوي مكرر با شوينده‌ها، به خصوص پودرهاي شوينده حالت زبر و خشن به خود گرفته و هنگام استفاده حس ناخوشايندي را براي مصرف كننده ايجاد مي‌كنند. همچنين وجود بار الكتريكي ساكن در سطح الياف طبيعي و يا مخلوط الياف طبيعي و مصنوعي موجب جذب گرد و غبار، ايجاد چين و چروك و جرقه‌هاي الكتريكي در سطح الياف مي‌شود كه مطلوب مصرف كنندگان نيست.
نرم كننده حوله و لباس به منظور ايجاد خواص مطلوبي چون نرمي و لطافت، از بين بردن الكتريسيته ساكن، اطوپذيري آسانتر، افزايش طول عمر پارچه و ايجاد رايحه مناسب در لباس بكار مي‌رود. كارايي نرم كننده‌هاي حوله و لباس علاوه بر وابسته بودن به اجزاء تشكيل دهنده، كاملا تحت تاثير نحوه مصرف آن مي‌باشد.

بيشتر بدانيد : تکنيک هاي ظريف اتوکشي

خواص نرم كننده‌ها

نرم كننده ها با نرم و لطيف نمودن حوله و لباس، استفاده و پوشيدن آنها را راحتتر مي‌نمايند. اين محصولات همچنين مي‌توانند با از بين بردن الكتريسته ساكن مانع از جذب ذرات گرد و غبارشده و باعث كاهش چين و چروك پارچه شوند. از ديگر خواص مطلوب آنها مي‌توان به مراقبت از رنگ و بافت پارچه اشاره كرد كه در صورت استفاده مداوم، طول عمر البسه زياد تر خواهد شد. يكي ديگر از خواص قابل توجه برخي نرم كننده ها تثبيت و ماندگاري بيشتر اسانس بر روي پارچه است. تنوع رنگ و اسانس برخي از اين محصولات باعث شده كه مصرف كننده طبق سليقه خود بتواند براحتي يكي از آنها را انتخاب نمايد .
از مهمترين خواص برخي از نرم كننده ها كه بيشتر به آن توجه شده است، افزايش جذب آب توسط حوله‌ها و خاصيت آسان كنندگي اطو كشي است كه موجب صرفه جوئي در وقت و انرژي مصرف كننده خواهد شد.

نكات مهم در هنگام استفاده از نرم كننده‌هاي حوله و لباس
نرم کننده,حوله,لباس,نرم کننده حوله و لباس,نكات مهم در هنگام استفاده از نرم كننده‌هاي حوله و لباس
نرم كننده حوله ولباس فاقد خواص شويندگي بوده و فقط براي ايجاد نرمي و لطافت حوله و لباس بكار مي‌رود. بنابراين نرم كننده‌ها بايد در آخرين مرحله شستشو مورد استفاده قرار گيرند.
نرم كننده حوله و لباس نبايد با هيچ شوينده ديگري مخلوط شود. در اين صورت ماده موثر نرم كننده با تشكيل رسوب و خارج شدن از محيط شستشو، خاصيت خود را از دست خواهد داد.
مكانيزم عمل نرم كننده‌ها بر اساس جذب نرم كننده روي البسه مي‌باشد بنابراين پس از استفاده از نرم كننده نبايد لباسها را مجددا آبكشي كرد.
پخش يكنواخت نرم كننده براي جلوگيري از ايجاد لكه از اهميت بالائي برخوردار است و تمامي نرم كننده‌ها مي‌توانند در صورت عدم انحلال كامل و تجمع منطقه اي احتمال لكه گذاري داشته باشند. لذا بايد از ريختن مستقيم هر نوع نرم كننده روي لباس خودداري نمود.
پخش و انحلال نرم كننده در آب شستشو بسيار حائز اهميت ميباشد، در غير اينصورت نرم كننده كارآئي لازم را نخواهد داشت. لذا توصيه مي‌گردد براي استفاده دستي، ابتدا نرم كننده در آب به خوبي پخش شده، سپس لباسها در آن قرار گيرد و در استفاده ماشيني بهتر است قبل از مصرف، هر پيمانه نرم كننده با يك يا دو پيمانه آب رقيق شده و سپس مورد استفاده قرار گيرد.
غلظت زياد نرم كننده‌ها نه تنها دليل بر وجود ماده موثر و قدرت بيشتر نرم كنندگي نيست، بلكه هرچه نرم كننده غليظ تر باشد بدون وارد شدن در فرآيند جذب روي البسه، توسط آب از محيط خارج شده و كارايي خود را از دست مي‌دهد، علاوه بر اينكه احتمال لكه گذاري بر روي پارچه را افزايش مي‌دهد.

واحد تحقيق و توسعه شرکت پاکشو – مهندس يدالله مختاري

بيشتر بدانيد : لباس هاي تان را بدون مواد شيميايي و سالم بشوييد

بيشتر بدانيد : چگونه از سرکه براي شستن لباس ها استفاده کنيم؟

بيشتر بدانيد : حل مشکل آب رفتن لباس،با چند ترفند لباسهاي آب رفته را به حالت اول برگردانيد

بيشتر بدانيد : چگونه شلوار جين را با ماشين لباسشويي بشوييم؟


منبع: سيمرغ


Let's block ads! (Why?)

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار