چگونه در خانه خودمان خوش اندام شويم ؟

چگونه در خانه خودمان خوش اندام شويم ؟

چگونه در خانه خودمان خوش اندام شويم ؟

  بزرگنمايي:

چه خبر - روش هاي رسيدن به تناسب اندام در خانه

اين خود شما هستيد كه بايد جايي را براي ورزش كردن در برنامه روزانه‌تان خالي كنيد حتي 15 دقيقه قبل از صرف صبحانه. آيا شما فكر مي‌كنيد براي رسيدن به تناسب اندام و اندام دلخواهتان بايد حتما در يك باشگاه ورزشي ثبت نام كنيد و انواع دستگاه‌هاي ورزشي گرانقيمت را خريداري كنيد. بله اين روش‌ها فقط به شما انگيزه بيروني مي‌دهند ولي اگر انگيزه و شوق دروني شما براي دستيابي به تناسب اندام، قوي باشد شما مي‌توانيد حتي در منزل هم به اندام دلخواه خود دست يابيد و از شر كيلوهاي اضافي خلاص شويد.

بيشتر بدانيد : بهترين ورزش براي تناسب اندام بانوان

داشتن تناسب اندام در خانه با دمبل
تناسب اندام,داشتن تناسب اندام در خانه,داشتن تناسب اندام در خانه با دمبل

دمبل از جمله وسايل ورزشي است كه با آن مي‌توانيد يك سري از حركات ورزشي را براي تناسب اندام و فرم دادن به بدنتان استفاده كنيد. اگر شما به فروشگاه‌هايي كه در آن لوازم ورزشي ارائه مي‌شود، سري زده باشيد، خواهيد ديد كه خريد يك سري كامل از دمبل‌ها چندان هزينه سنگيني برنخواهد داشت. به علاوه اگر شما در آپارتمان كوچكي زندگي مي‌كنيد كه فضاي كافي براي نگهداري دستگاه‌هاي بزرگ ورزشي مثل تردميل را نداريد، دمبل‌ها جاي كمي را اشغال مي‌كنند و فضاي كمي نيز براي انجام حركات ورزشي با آن نياز خواهيد داشت.با استفاده از اين وسيله شما مي‌توانيد ورزش‌هاي بيشتري را نسبت به هالتر و ساير دستگاه‌هاي بدنسازي انجام دهيد.
بايد به ورزشكاراني كه تازه به ورزش كردن روي آورده‌اند و رسيدن به تناسب اندام و كاهش وزن از اهدافشان است مژده داد كه دمبل، انتخاب مناسبي براي آنها خواهد بود چرا كه مي‌توانند حركات ورزشي گوناگوني را با آن انجام دهند.
اگر مي‌خواهيد با استفاده از دمبل در منزل ورزش كنيد، بهتر است يك نيمكت تخت تهيه كنيد و آن را با زاويه 45 تا 90 درجه به صورت مايل بر روي زمين نصب كنيد. يك تشكچه پلاستيكي هم بر روي زمين پهن كنيد تا اگر دمبل‌ها از دستتان بر روي زمين افتاد ضرب آنها گرفته شود. مي‌توانيد يك چنگك مخصوص نگهداري دمبل نيز نصب كنيد.
اگر مبتدي هستيد، نخست از وزنه‌هاي سبك‌تر شروع كرده و يك سري 5 تا 15 تايي را براي 4 مرتبه تكرار كنيد.

بيشتر بدانيد : لاغري و کاهش وزن در خانه با 4 وسيله ارزان قيمت!!

کاهش وزن چه آسان

شما تا به حال فكر كرده‌ايد كه خط خطي كردن يك صفحه كاغذ و يا بلند كردن يك صندلي نيز مي‌تواند موجب كاهش وزن شود؟ مطالعات مختلف نشان داده‌اند كه اين پا و آن پا كردن و وول خوردن موجب سوزاندن 800 كالري در روز مي‌شود.
براي اينكه در خانه، وزن كم كنيد، مي‌توانيد هنگام تلفن كردن و مكالمه تلفني با ديگران اين پا و آن پا شويد و حركات ريز روي پنجه را انجام دهيد.
اگر در حين يك مكالمه 15 دقيقه‌ايي اين نرمش‌ها را انجام دهيد، 5 كالري مصرف مي‌كنيد. اگر خانم هستيد، بدون شك عاشق خريد كردن و تماشاي ويترين مغازه‌ها هستيد، اگر 10 دقيقه در روز اين كار را انجام دهيد، 35 كالري انرژي مصرف مي‌كنيد.
گاهي به باغچه منزل سر بزنيد و علف‌هاي هرز را از ريشه خارج كنيد. اگر اين عمل را تند و سريع انجام دهيد، 60 كالري مي‌سوزانيد تاتي كردن با كودك ناز و كوچولويتان در منزل، 40 كالري انرژي را از سر شما باز مي‌كند.
اگر منزلتان در طبقات بالاي آپارتمان است، به جاي استفاده از آسانسور از پله‌ها استفاده كنيد. جاروبرقي كشيدن نيز به كاهش كالري بدن كمك مي‌كند. اين بار كه يك آهنگ و يا ترانه را در تلويزيون و يا از روي CD گوش مي‌دهيد، با او همصدا شويد با اين كار 20 كالري انرژي از دست مي‌دهيد.

بيشتر بدانيد : 3 ورزش اصلي که وزن تان را به شدت کاهش مي دهد!!

اعتقادات غلط ممنوع

اگر تمايل داريد در منزل و با همت خودتان ورزش كنيد، قبل از هر چيز بايد از شر اعتقادات و باورهاي غلط كه مانع رسيدنتان به تناسب اندام است رها شويد و با ذهني روشن به سوي اندام دلخواهتان گام برداريد.
اگر فكر مي‌كنيد براي ورزش كردن وقت كافي نداريد و كارهاي منزلمان شما را بريده‌اند، بايد بدانيد كه هيچ‌كس براي ورزش كردن وقت ندارد. شما بايد اين وقت را خودتان خلق كنيد و به وجود آوريد. اين روزها همه سعي مي‌كنند فعاليت‌ها و كارهايشان را پشت سر هم انجام دهند و يك وقت خالي بين فعاليت‌هاي روزانه ندارند.
بنابراين اين خود شما هستيد كه بايد جايي را براي ورزش كردن در برنامه روزانه‌تان خالي كنيد حتي 15 دقيقه قبل از صرف صبحانه. ولي هنگامي كه اين وقت را در نظر گرفتيد، براي خودتان ارزش قايل شده و به آن پايبند باشيد. اگر بهانه‌تان اين است كه شما به دليل متابوليسم پايين بدنتان چاق هستيد. حق را به شما نمي‌دهيم چون اكثر مردم متابوليسم متوسطي دارند و فقط با رعايت نكردن رژيم غذايي و كم تحركي به راحتي چاق مي‌شوند.
حتي اگر در گروه افرادي باشيد كه متابوليسم پايين دارند، باز هم با مشاوره پزشك و كمي تلاش بيشتر مي‌توانيد اندام متوسطي داشته باشيد. بعضي‌ها مي‌گويند من حوصله ورزش را ندارم بنابراين اصلا غذا نمي‌خورم تا لاغر شوم ولي اين هم از همان حرف‌هايي است كه مغز انسان از شنيدنش سوت مي‌كشد چرا كه بدن شما به انرژي، پروتئين، ويتامين و بسياري از مواد ضروري ديگر در غذاها نيازمند است و با اين كار با محدوديت روبرو خواهد شد، بنابراين يك تغذيه صحيح و اصولي، رمز تناسب اندام است و شما بايد تغذيه درست را در كنار نرمش و فعاليت روزانه براي رسيدن به تناسب اندام مدنظر داشته باشيد.

تناسب اندام در خانه با يك توپ گرد
تناسب اندام در خانه با يك توپ گرد,حفظ تناسب اندام در خانه

شايد شما هم اين توپ‌هاي گرد و خوش رنگ تناسب اندام را كه تقريبا اندازه بزرگي هم دارند در باشگاه‌هاي ورزشي ديده‌ايد. اگر ميل داريد مي‌توانيد يكي از آنها را براي تمرين كردن در منزل تهيه كنيد. شايد تصور كنيد خيلي دخترانه به نظر برسند ولي حتي افراد عضلاني هم در باشگاه‌هاي ورزشي با اين وسيله ورزش مي‌كنند.
با اين توپ‌ها مي‌توان تمام قسمت‌هاي بدن را ورزش داد. بنابراين علاوه بر احساس خوبي كه از ورزش كردن با يك توپ بزرگ پيدا مي‌كنيد مي‌توانيد با آن موجب كشش بالاتنه و حركات چرخشي شكم شده و شناي تعادلي يا درازنشست را با آن انجام دهيد.

بيشتر بدانيد : کوچک کردن شکم با 3 حرکت آسان با توپ هاي بدنسازي

كودكتان را دريابيد

كودكان معمولا سرشار از انرژي‌اند و يك لحظه آرام نمي‌نشينند. بنابراين نياز به صرف وقت زيادي براي آموزش حركات ورزشي و جنب و جوش به آنها نيست و در اين زمينه معمولا خودكار عمل مي‌كنند ولي بازي‌هاي كامپيوتري و تلويزيون بلاي جان بچه‌هاي اين دوره و زمانه است.
بنابراين تلاش كنيد آنها به بازي با اين وسايل عادت نكنند چون بازي و فعاليت بدني علاوه بر كمك به تناسب اندام كودك براي رشد عضلات و اسكلت او ضروري است.
شما مي‌توانيد يك بازي گروهي همراه فرزندانتان ترتيب دهيد و همراه آنها فعاليت بدني داشته باشيد به اين ترتيب با يك تير دو نشان را زده‌ايد.
هم خودتان به جاي لم دادن روي كاناپه و عوض كردن كانال‌هاي تلويزيون با كنترل، به خودتان يك حركت داده‌ايد و هم كودكان به شادي و نشاط بازي كردن گروهي، عادت خواهند كرد. اگر فضاي داخل منزل و يا حياط خانه به شما اجازه مي‌دهد بسيار مناسب است كه با نظارت خود شما به فرزندانتان فرصت دهيد، ساعتي از روز را با همسالانشان در فضاي آزاد بازي كنند و به جست‌وخيز بپردازند. آموزش فرهنگ ورزش و فعاليت به كودكان، يكي از همان اصول اساسي است كه شما بايد در منزل براي فرزندانتان پي‌ريزي كنيد كه مي‌تواند در تمام طول عمر همراه ايشان باشد

بيشتر بدانيد : ورزش در خانه براي تناسب اندام، چند نکته که خانم ها بايد بدانند!

بيشتر بدانيد : تناسب اندام در 8 هفته

بيشتر بدانيد : 17 نکته مهم براي رسيدن به تناسب اندام


منبع: سيمرغ


Let's block ads! (Why?)

برچسب ها :

چگونه خودمان اندام

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار