سمنان| مشاور وزیر ارشاد: رسانه‌ها با نفوذ فرهنگی آمریکا? مقابله کنند

سمنان| مشاور وزیر ارشاد: رسانه‌ها با نفوذ فرهنگی آمریکا? مقابله کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سید مرتضی موسویان عصر امروز در آئین اختتامیه نخستین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان سمنان در تالار آفتاب شهر سمنان اظهار داشت: امروز باید به نقش رسانه در فضای بین‌المللی و فضای جمهوری اسلامی توجه کنیم.

وی با اشاره به نقش رسانه‌ها در جریان جنگ جهانی دوم افزود: بعد از جنگ جهانی دوم فضایی در حوزه رسانه‌ها شکل گرفت که بعدها در دانشگاه‌ها تدریس شد.
رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: آنچه آمریکا به‌عنوان سلطه به دنبال آن بوده و امروز نیز همین موضوع را دنبال می‌کند ؛ گذشتن از تسلط بر مکان و استفاده از اقتصاد و فرهنگ به عنوان ابزار سلطه است.

موسویان با بیان اینکه آمریکایی ‌ها در بحث فرهنگ موفق به نفوذ در بسیاری از کشورهای جهان شدند عنوان کرد: امروز دیگر در فرانسه سبکی به عنوان سبک سینمایی وجود ندارد و امروز افتخار چین این است که جوانان این کشور سوپر استارهای آمریکایی را دوست دارند.

وی با بیان اینکه نفوذ فرهنگی آمریکا منشأ نگرانی بسیاری از کشورها شده ‌است اضافه کرد:  همه می‌دانند که نفوذ آمریکا با استفاده از رسانه‌ها محقق شده است. تا دیروز نفوذ رسانه‌ای با استفاده از ماهواره و شبکه‌های ماهواره‌ای انجام می‌شد؛ اما امروز در قالب تلفن‌های همراه به وجود آمده است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه آنچه بر سر جامعه ما خواهد آمد و البته تا حدودی آمده است؛ تدریجی بودن نفوذ فرهنگی است تصریح کرد: البته در امر رسانه ما در طول انقلاب توانستیم حداقل در کشورهای همسو با خودمان یک موج ایجاد کنیم.

موسویان با بیان اینکه بسیاری از کشورها تولیدات رادیویی و تلویزیونی ما دریافت می‌کردند عنوان کرد: رسانه توانست در درون کشور، ما را به جایی برساند که حداقل اخبار را از مبادی داخلی دریافت کنیم.

وی با بیان اینکه رسانه می‌تواند بر جامعه اثر گذار باش و رسانه جمعی در زمان خود در راستای جریان‌سازی کار خود را انجام داده است عنوان کرد: رسانه یک ابزار بسیار قوی و تعیین کننده است که می‌توانیم از آن به عنوان پراهمیت ترین ابزار نام ببریم.

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مقابله رسانه‌های داخلی با نفوذ فرهنگی آمریکا را خواستار شد.
انتهای پیام/

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار