نکته هايي براي داشتن ابرو هايي کمند و زيبا

نکته هايي براي داشتن ابرو هايي کمند و زيبا

نکته هايي براي داشتن ابرو هايي کمند و زيبا

  بزرگنمايي:

چه خبر - 7 توصيه براي داشتن ابرو هايي پرپشت و زيباشکل طبيعي ابروهايتان را حفظ کنيد

ابروها براي ايجاد هماهنگي در صورت ضروري هستند ولي افراد معمولا بلد نيستند چگونه آنها را اصلاح کنند. شکل ايده‌آل براي ابروهاي شما به ويژگي‌هاي صورت شما بستگي دارد. گاهي باريک، گاهي ضخيم. خط ابرو به محدوده بيني بستگي دارد و هرچه ابرو پهن‌تر است طول آن نيز بيشتر بايد باشد. براي اينکه بفهميد ابرو از کجا شروع شود، يک مداد باريک را مطابق خط قرمز در شکل به‌طور عمودي بين پره بيني و گوشه داخلي چشم قرار دهيد و همه موهاي قبل از اين خط را برداريد.
براي اينکه بفهميد انتهاي ابرو کجا باشد، يک مداد باريک را مطابق خط آبي در شکل، بين پره بيني و گوشه بيروني چشم قرار دهيد و همه موهاي بعد از اين خط را برداريد. معمولا ابروهاي خيلي بلند، از جذابيت نگاه شما مي‌کاهند. براي داشتن يک فرم طبيعي ابرو، بايد نقطه پايان ابرو از ابتداي آن بالاتر باشد. براي اين کار يک مداد باريک را مطابق خط‌هاي سبز در شکل، به‌طور افقي بين ابتدا و انتهاي ابرو قرار دهيد و ابرو را به سه بخش فرضي تقسيم کنيد. دو بخش اول به‌صورت بالارونده و بخش سوم بايد پايين‌رونده باشد و در يک سوم پاياني به تدريج باريک‌تر شود. اگر ابروي شما به‌طور طبيعي مطابق اين فرم کشيده شده باشد، قانون‌هاي اساسي بالا براي شما مناسب خواهد بود، در غير اين صورت نزد يک متخصص اصلاح ابرو برويد تا براساس ويژگي‌هاي چهره‌تان راهنمايي‌تان کند.

در برداشتن موهاي ابرو زياده‌روي نکنيد

در برداشتن موهاي ابرو زياده‌روي نکنيد در غير اين صورت، آراستگي ابروهاي‌تان را از دست خواهيد داد که باعث کاهش زيبايي چشمان‌تان خواهد شد. براي ابروهاي پرپشت يا توخالي، بسته به سرعت رويش مجدد مو، بين هر 3 تا 5 هفته يکبار، موهايي که خارج از خط ابرو روييده‌اند برداريد. حتي ابروهاي ضخيم هم نياز به مراقبت دارند. ابروهاي خيلي باريک، سن شما را بالاتر نشان مي‌دهند. ضمنا تلاش کنيد که ابروها قرينه باشند. يک ابروي مطلوب بين دوسوم بالارونده و يک‌سوم پايين‌رونده، زاويه عميقي نبايد داشته باشد، در غير اين صورت، حالت غيرطبيعي و متعجب به چهره مي‌دهد همچنين، اگر فاصله مناسب بين ابروها رعايت نشود حالت لوچ به چشم‌ها مي‌دهد.

ابروها را با موچين يا نخ اصلاح کنيد

گاهي، افراد اصلاح ابرو را رها کرده و به جايش از لوازم آرايشي استفاده مي‌کنند در حالي که اصلاح ابروها براي زيبايي بسيار ضروري است. براي اصلاح ابروها روش‌هاي مختلفي وجود دارد اما همواره به ياد داشته باشيد که ابروها داراي يک شکل طبيعي و جهت خاصي براي رويش موها هستند که نبايد دستکاري شوند.
قبل از اصلاح ابروها، آنها را با برس مخصوص مرتب کنيد و سپس اگر بعضي از تارهاي مو بلند هستند اضافه‌ها را با قيچي کوچک کوتاه کنيد. سپس تارهاي اضافه را در جهت رويش آنها با نخ يا موچين برداريد. نبايد تارهاي مو بريده شوند و بايد از ريشه و همراه پياز مو خارج شوند. استفاده از تيغ توصيه نمي‌شود چون تارهاي مو به شکل نازيبايي با سرعت زياد دوباره رشد مي‌کند.

قبل از اصلاح ابرو بخور بدهيد

اگر اصلاح ابرو برايتان دردناک است، قبل از اصلاح ابرو، از بخور استفاده کنيد. بخور باعث شل شدن منافذ پوست و کاهش درد هنگام اصلاح مي‌شود. در يک کاسه، آب جوش بريزيد و چند قطره عصاره گياهان خوشبو به آن اضافه کنيد، سپس يک حوله را روي سرتان قرار دهيد و دقايقي بالاي کاسه نگهداريد. همچنين مي‌توانيد براي تسکين درد، بعد از اصلاح ابرو، قطعات يخ را به محل‌هاي دردناک بماليد.

از آرايش‌هاي نيمه دايمي براي ابروها استفاده کنيد

اگر ابروهايتان خيلي کمرنگ هستند يا نازک و کم‌پشت هستند و يا تارها ضعيف هستند و زياد ريزش مي‌کنند، روش‌هاي آرايشي نيمه دايمي يا تتو مي‌توانند راحت و سريع اين نقاط ضعف را بپوشانند.

از مداد ابرو به رنگ بژ استفاده کنيد

هنوز از ابروهاي‌تان کاملا راضي نيستيد؟ خب گاهي استفاده از لوازم آرايش اجتناب‌ناپذير است. با چند حرکت ساده روي ابرو مي‌توانيد جذابيت را به چشمانتان بازگردانيد. به کمک قلم ابرو و سايه ابرو و يا مداد ابرو به رنگ ابروهاي‌تان، شکل مناسب براي ابروهاي‌تان طراحي کنيد. براي آنکه چشم‌ها درشت‌تر به نظر برسند، کمي مداد به رنگ بژ در بالاترين قسمت پلک‌ها هم استفاده نماييد و با قلم ابرو آن را محو نماييد.

پنج ابزار ضروري براي ابروهاي‌تان بخريد

براي حفظ ابروهاي زيبا، اين ابزارها ضروري هستند. يک آينه با قابليت بزرگنمايي که کمک مي‌کند با دقت و وضوح بيشتري اصلاح ابروها را انجام دهيد. برس يا شانه مخصوص ابرو براي آراسته کردن ابروها، قيچي کوچک و موچين.

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : پرپشت کردن ابرو در يک هفته!

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : مرتب کردن ابرو در خانه با چند راهنمايي ساده!!

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : هاشور ابرو چيست و براي پر کردن ابرو مناسب است؟

اگر مي خواهيد بيشتر بدانيد : رنگ کردن ابرو به سبک آرايشگران حرفه اي در خانه


منبع : salamatism.com

Let's block ads! (Why?)

برچسب ها :

داشتن

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار