زهاب نیشکر تهدیدی جدی در بحث شورورزی خوزستان است

زهاب نیشکر تهدیدی جدی در بحث شورورزی خوزستان است

کد خبر: 82937797 (6533598)

تاریخ خبر: 1397/03/19 ساعت: 14:48
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی روز شنبه در حاشیه نشست بررسی طرح شورورزی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای زهاب نیشکر لازم است فکری شود چراکه نمی‌توان همه آن را رها کرد زیرا زمین ها را تبدیل به نمکزار می‌کند.
وی افزود: تهدید دیگر کانون‌های ریزگرد و زمین‌های غیر قابل کشت هستند که حدود 35 هزار هکتار کانون های ریزگرد شماره یک و 2 را تشکیل می دهند.
استاندار خوزستان ادامه داد: با اجرای طرح شورورزی می توان علاوه بر ایجاد فرصت شغلی و تولید ثروت تهدیدات را نیز از بین برد.
وی بیان کرد: 35 هزار هکتار کانون ریزگرد وجود دارد که احیا و کنترل آنها حداقل 12 هزار فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می کند که علاوه بر این می توان شرایط استان را از لحاظ مسایل زیست محیطی بهبود بخشید.
شریعتی افزود: از سال گذشته جلساتی برای تعیین تکلیف زه آبهای توسعه نیشکر برگزار و کارگروهی فنی، کارشناسی و حرفه‌ای متشکل از اساتید دانشگاه شهید چمران اهواز، مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی و توسعه نیشکر انتخاب کردیم که امکان سنجی و مطالعات اولیه طرح شورورزی را انجام داده اند.
وی بیان کرد: امروز در نشست دیگری که درباره طرح شورورزی داشتیم بنا شد تا یک ماه آینده در جلسات کارشناسی همه مطالب مورد نقد قرار گیرد و پس از آن تصمیم گیری نهایی صورت گیرد.
استاندار خوزستان تاکید کرد: اجرای طرح شورورزی نیاز به بررسی های جامع تر و همه جانبه تری دارد و مسایل محیط زیستی باید حتما در آن لحاظ شود البته طرح های پایلوتی مثل کشت پنبه، جو، گندم و ابزی پروری با استفاده از زهاب ها آغاز شده است اما همزمان با طرح های پایلوت ها باید مطالعات نیز انجام شود که اگر به نتیجه برسد وارد فاز اجرایی می شویم.
به گزارش ایرنا در طرح شورورزی کشت آبزیان و گیاهان متحمل به شوری و شورپسند ،چگونگی استفاده از زهاب ها، و مقابله با تهدیدات کانون های ریزگرد اجرایی می شود.
شرکت توسعه نیشکر استان خوزستان به عنوان یکی از مهمترین شرکتهای مخرب محیط زیست در استان خوزستان به حساب می آید به طوریکه زه آب آن بسیاری از اراضی حاصلخیز استان خوزستان به تلی از نمک تبدیل کرده است.
7164/6002/6064

انتهای پیام /*
درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها