ابلاغ ۳۰میلیارد تومان از سهم اعتبارات اشتغال‌زایی کمیته امداد

ابلاغ ۳۰میلیارد تومان از سهم اعتبارات اشتغال‌زایی کمیته امداد

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از  کمیته امداد استان زنجان، هدایت صفری با بیان اینکه با افزایش آسیب‌های اجتماعی فقر نیز در جامعه گسترش می‌یابد، افزود: حاشیه‌نشینی ، اعتیاد ، طلاق موجب  شده سرریز آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن متوجه نهادهای حمایتی ازجمله کمیته امداد شود.

وی با اشاره به اینکه ۲۴ هزار خانوار با جمعیت ۴۱هزار و ۶۰۰نفر از خدمات حمایتی کمیته امداد در سطح استان زنجان بهره‌مند هستند ، ادامه داد: تلاش می‌کنیم با ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ، فکری و فرهنگی و زمینه‌سازی برای اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد بسترهای لازم برای خوداتکایی و توانمندی گروه‌های مختلف مددجویی را فراهم کنیم.

صفری با اشاره به ایجاد دو هزار و ۲۴۸ فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در سال گذشته بااعتباری بالغ‌بر ۲۳میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان ، ادامه داد : امسال نیز به‌منظور ایجاد فضای کسب‌وکار و ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان ۳۵ میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان اعتبار از محل منابع بانکی اختصاص‌یافته است .

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان بابیان اینکه از مجموع اعتبارات تخصیص‌یافته در حوزه اشتغال‌زایی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از ابتدای امسال ۳۰میلیارد تومان به بانک‌های استان ابلاغ‌شده است ، گفت : بر اساس الزامات موجود در این بخش برنامه‌ریزی‌شده است۱۵ میلیارد  و ۶۰۰میلیون تومان از مجموع اعتبارات مصوب برای اشتغال‌زایی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در سال جاری از طریق بانک ملی تأمین شود.

صفری با اشاره به اینکه بانک‌ها همواره در انجام مسئولیت‌های اجتماعی خود در قبال نیازمندان به‌درستی عمل کرده‌اند ، افزود : رویکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد باید با نگاه حمایتگرانه و مددکارانه به امر اشتغال نیازمندان همراه باشد.

وی بیان اینکه هموارشدن مسیر اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان درگرو همکاری مناسب بانک‌ها در این بخش است ،ادامه داد: امیدواریم با همکاری مناسب بانک‌ها در سطح استان زنجان برنامه هدف‌گذاری شده در حوزه اشتغال برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در سال جاری محقق شود.

همچنین مدیر امور شعب بانک ملی استان زنجان بیان اینکه تلاش می‌کنیم زمینه ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و سایر سازمان‌های حمایتی را فراهم کنیم ، گفت : اهداف بانک ملی در حوزه رسیدگی به نیازمندان در راستای اهداف کمیته امداد بوده و توجه به وضعیت معیشتی اقشار ضعیف جامعه را وظیفه شرعی ، قانونی و سازمانی خود می دانیم .

سید احمد طاهری  افزود: شعبه های بانک ملی در سطح استان زنجان آماده ارائه تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این استان در قالب الزامات موجود در این بخش هستند.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار