آیت الله مکارم شیرازی: اتفاقات اخیر مجلس نگران‌کننده بود

آیت الله مکارم شیرازی: اتفاقات اخیر مجلس نگران‌کننده بود

آیت الله مکارم شیرازی پیش ازظهر امروز در دیدار سردار فتحی زاده، جانشین فرمانده ناجا و جمعی از فرماندهان ناجا که در مدرسه امیرالمؤمنین(ع) در قم برگزار شد، گفت: معتقدیم امنیت حرف اول را در همه مسائل می زند؛ اگر امنیت نباشد، هیچ چیزی نخواهد بود؛ در روایت داریم که امنیت و سلامت دو نعمتی بزرگ است تا قدر آن دانسته نشود، توجه به آن نمی شود؛ در واقع اول امنیت و بعد سلامتی است.حضرت ابراهیم(ع) به ماموریت رفته و در دعای خود، اول از خدا امنیت را درخواست کردند، ایشان پیامبر خداست و می دانند امنیت چقدر مهم است.

* توجه به مسئله فرهنگ ضروری است

وی افزود: باید آموزش در مسائل اخلاقی و فرهنگی و حتی نوع فعالیت نیروی انتظامی در برقرار کردن امنیت و نوع برخورد با مردم بیشتر شود چون هر روز شاهد این قضیه هستیم که شگرد دشمن در ایجاد ناامنی و فتنه به روز تر می شود.

وی با بیان اینکه به روز بودن نیروی انتظامی در آموزش های انتظامی و برقرار کردن امنیت باعث می شود پادزهر آماده‌ای در برابر برنامه دشمن داشته باشد، بیان داشت: باید در کنار آموزش فرهنگی، مجله درون گروهی هم باشد تا از وضعیت فکری و برنامه دشمن به درستی اطلاع رسانی و تحلیل کند تا بشود به موقع برای مقابله، پادزهر آن را هم آماده کرد و اهداف دشمن را خنثی کرد.

* برخورد محبت آمیز در عین قاطعیت باشد

 وی افزود: نکته دیگر برخورد محبت آمیز در عین قاطعیت است؛ بعضی فکر می کنند چشم پوشی از خطا، قاطعیت نیست؛ نه باید بدانیم برخورد محبت آمیز در عین قاطعیت بسیاری از مشکلات را حل می کند. اخیرا در مجلس اتفاقی افتاده که شکل خوبی نداشت و نگران‌کننده بود اگر با ادبیات خوب برخورد می کردیم جلوی مشکلات بعدی گرفته می‌شد؛ نباید با خشونت و استفاده از ادبیادت نامناسب برای خود، مسئله درست کنیم.

این مرجع تقلید با بیان اینکه نباید با کسی آمرانه سخن گفت بلکه با ادبیات خوب و محترمانه می‌توان قلب‌ها را جذب کرد، افزود: با زبان و گفتار خوب و ادبیات محترمانه می‌توان همه را جذب کرد و جلوی اتفاقات بعدی را گرفت.

* نیروی انتظای به مسئله فرهنگ حساس باشد

وی عنوان کرد: نکته سوم این است برنامه نیروی انتظامی باید نسبت به مسئله فرهنگ حساس‌تر از سایر موضوعات باشد؛ چون نیروی انتظامی جمهوری اسلامی است و نباید مسائل فرهنگی این نیرو کم رنگ باشد. به سایر مسئولین می‌گویم در کنار فعالیت روزمره‌شان، همه نسبت به احیای فرهنگ مسئول هستند و نیروی انتظامی هم باید حساس باشد؛ نباید با خشونت، کوبیدن و زدن بهانه به دست کسی داد.

آیت الله مکارم شیرازی  با اشاره به حادثه سال قبل از سوی دشمنان و عملکرد مناسب نیروی انتظامی گفت: درحواث سال گذشته که خارجی‌ها وارد شده، طراحی کرده و مشکلاتی ایجاد کردند نیروی انتظامی در برقرار کردن امنیت و برخورد با مردم خوب کار کرد و این نوع مسائل نشان می دهد می توان با تدبیر ولی با قاطعیت به درستی عمل کرد.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار