تبلیغات

loading...

اختصاص 9 میلیارد تومان تسهیلات به 12 طرح اشتغال‌زا در روستاهای کردستان

اختصاص 9 میلیارد تومان تسهیلات به 12 طرح اشتغال‌زا در روستاهای کردستان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان گفت: 9 میلیارد تومان تسهیلات به 12 طرح اشتغال‌زا در روستاهای کردستان اختصاص یافت.

به گزارش ایلنا، امیر قادری با اعلام این خبر گفت: این تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی از محل تفاهمنامه معاونت توسعه روستایی با بانک سینا و بنیاد علوی و با هدف رونق روستاهای استان در نظر گرفته شده است.

وی بر ضرورت پیگیری جدیتر اختصاص تسهیلات به طرح های اشتغال‌زایی در روستاها تأکید کرد و گفت: باید دفتر امور روستایی استانداری با ادارات مختلف جلساتی را با حضور فرمانداران، بخشداران و دهیاران برگزار کنند تا در خصوص اعطای این تسهیلات به روستائیان اطلاع رسانی بهتری صورت بگیرد.

 قادری اظهار داشت: اهداف این تسهیلات در استان کردستان رفع محرومیت، حمایت از طرح های اشتغال‌زا، ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت و نهایتا توسعه اقتصادی روستاها است.

وی شاخص‌های اولویت‌بندی تسهیلات را شامل استقرار در روستا، اشتغالزایی‌طرح، اهلیت سرمایه‌گذار و مجری و داشتن توان مالی عنوان کرد.

معاون استاندار کردستان افزود: بر اساس تفاهمنامه منعقد شده میان معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، بنیاد علوی به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بانک سینا، در قالب تأمین مالی طرح‌های مناطق روستایی کشور، حداکثر 20 میلیارد ریال تسهیلات قابل اعطا به هر متقاضی پرداخت می شود که 10 درصد یارانه سود بانکی (5 درصد توسط بنیاد علوی و 5 درصد توسط معاونت توسعه روستایی مناطق محروم کشور)، برای طرح های اجرا شده پرداخت می‌شود.

قادری یادآور شد: در راستای این تفاهم نامه، کمیته اجرایی در استان متشکل از بانک سینا و دستگاه های اجرایی مرتبط و دفتر امور روستایی استانداری هر هفته به منظور بررسی، اولویت بندی و رصد آخرین وضعیت طرحها به صورت مرتب تشکیل جلسه می دهد.

اختصاص میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستاهای کردستان

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار