کار کردن در استقلال راحت نیست/ تغییر ذهنیت بازیکنان زمان می‌خواهد

کار کردن در استقلال راحت نیست/ تغییر ذهنیت بازیکنان زمان می‌خواهد

به گزارش خبرنگار مهر، وینفرد شفر در نشست خبری پیش از بازی استقلال و نساجی مازندران در جام حذفی که بعدازظهر امروز در سازمان لیگ برگزار شد، گفت: بابت تاخیرم در نشست خبری عذرخواهی می کنم. ما باید کارهای زیادی انجام بدهیم. کار کردن در استقلال راحت نیست.

وی افزود: در جام حذفی همیشه وقتی یک تیم لیگ برتری برای یک تیم دسته پایینتر بازی می کند کار سختی دارد. من بازی های زیادی در جام حذفی مقابل تیم های پایینتر داشته ام. به بازیکنانم هم گفته ام حریف را دست کم نگیرند.

سرمربی استقلال گفت: باید به زمین برویم و خودمان را به خوبی نشان بدهیم. بعد از بازی با فولاد، به مسائل تاکتیکی، تکنیکی و امادگی جسمانی پرداختیم. باید اتفاقات گذشته را فراموش و روی کار فعلی تمرکز کنیم. کار دفاعی ما مقابل فولاد بسیار خوب بود و گلر ما یک سیو توپ داشت. مشکل ما وقتی است که توپ داریم و می خواهیم حمله کنیم. باید ببینیم فردا چه پیش می آید و چه بازیکنانی بازی می کنند.

شفر یادآور شد: حتی بهترین باشگاه های دنیا هم فراز و نشیب دارند. من هم اینجا هستم تا تیم را به جایگاه بالا برگردانم. احساس می کنم هواداران ما به باشگاه بسیار وفادار هستند نه فقط وقتی که آن بالا هستیم بلکه وقتی که مشکل هم داریم در کنار تیم هستند. همیشه به هوادارانمان اعتماد داریم چرا که در زمانی که تیم مشکل دارد از ما حمایت می کنند.

سرمربی استقلال در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه چه میزان زمان نیاز دارد تیم را به جایگاه بالای جدول برساند؟ گفت: ۸۰ درصد فوتبال در ذهن شما است. فیلم بازی های استقلال را دیده بودم. بازیکنان زیاد با توپ راه می افتادند و دریبل می کردند. هافبک ها سعی می کردند زیاد با توپ راه بیافتند و این باعث می شد توپ زیادی از دست بدهیم. الان روی فوتبال تکضرب و دوضرب کار می کنیم. الان داریم روی این کار می کنیم که وقتی یک بازیکن توپ دارد، یک نفر دیگر روی دستش بیاید و انتخابهای زیادی داشته باشیم. تغییر دادن ذهنیت بازیکنان کار یکی دو روز نیست و به زمان نیاز دارد. نوع تمریناتمان را عوض کرده ایم. بازیکنان هم اول باید در ذهنشان یاد بگیرند.

شفر افزود: امیدوارم بازیکنان مصدوم برگردند و به تیم کمک کنند مثل جابر انصاری. بازیکنان در زمین باید بیشتر با هم صحبت کنند در مورد اتفاقات مختلفی که در زمین می افتد. بازیکنان باید همیشه با هم صحبت کنند. وقتی یک مهاجم داخل ۱۸ قدم می رود، هافبک پشت سرش باید با او حرف بزند. می دانم این کار راحتی نیست ولی این کار را شروع کرده ایم. به بازیکنان تاکید کرده ام با هم صحبت کنند. در گذشته دیده می شد بازی ما بیشتر در سمت راست یا چپ بود و آنجا گیر می کرد؛ الان داریم کار می کنیم که منطقه بازی عوض شود. این تغییر نیاز به زمان دارد. در گذشته می دیدیم مهاجم می ایستاد تا توپ به او برسد ولی مدافع حریف این توپ را قطع می کرد. الان به بازیکنان گفته ام که به سمت توپ بیایند. 

سرمربی استقلال تصریح کرد: یاد گرفتن فوتبال مثل مدرسه است. بازیکن باید اول در ذهنش یاد بگیرد نه اینکه هر روز سر تمرین بیایند و مربی بگوید چه کار کنید. به بازیکنانم می گویم فوتبال اروپا را ببینند. ما می خواهیم بازیکنانمان فوتبال روز اروپا را ببینند و یاد بگیرند باید چه کار کنند و  سپس آنرا در تمرین اجرا کنند. بازیکنان همچنین باید روی ضربات سر به سمت دروازه حریف کار کنند. باور کنید انگیزه بازیکنان زیاد است. نظم در تیم ما بسیار خوب است و بازیکنان تلاش می کنند یاد بگیرند. از شغلی که دارم خوشحالم. 

شفر در خصوص عملکرد ضعیف خط حمله استقلال و همچنین احتمال انتقال حسن بیت سعید به فولاد خوزستان گفت: این خبر از کجا آمده است؟ وقتی خبرنگاران گفتند این خبر را مربی فولاد عنوان کرده است، شفر گفت: در باشگاه ما هیچ بازیکنی نمی رود و نمی آید مگر اینکه من بله یا خیر بگویم. خوشحالم از اینکه تعامل کامل با مدیریت باشگاه داریم. شاید پیشنهاداتی هم برسد و باید بررسی کنیم ولی هیچ بازیکنی قبل از بله و خیر من نه از تیم خارج می شود و نه به تیم می آید.

سرمربی استقلال تصریح کرد: حسن بیت سعید بازیکن خیلی خوبی است بخصوص برای برنامه ضد حمله ولی یک مقدار نیاز به اعتماد به نفس بیشتری برای بازی مقابل تیم هایی که بسته بازی می کنند، دارد. حسن باید بیشتر یاد بگیرد و فوتبال یکضرب و دو ضرب را یاد بگیرد. ما داریم با او کار می کنیم تا این روش را یاد بگیرد. حسن به من می گفت بعضی مربیان قبلی می گفتند تمایل داریم به سمت داخل بازی کنی ولی خودش تمایل داشت کناره ها بازی کند. به او گفتم کمک می کنیم تا به سطح خوب برسی. حسن اولین بازیکنی نیست که از روزهای اوجش فاصله گرفته، ما او را به جایگاهی که لیاقتش را دارد می رسانیم. ما با هم صحبت می کنیم و تعامل داریم. مهم تمرینات الان حسن است. 

وی گفت: او برای ضد حمله بازیکن خیلی خوبی است. وقتی تیمی مثل فولاد 10 نفره دفاع می کند، حسن بیت سعید فضا برای بازی کردن ندارد. فوتبال نیاز به تمرین و فکر کردن و زمان دارد. حسن باید فوتبال تکضرب و دوضرب را بیشتر تمرین کند. این مثل کار شماست. من نمی توانم کار شما را انجام بدهم. شما مرحله به مرحله کارتان را یاد گرفته اید. 

شفر در ادامه به شوخی به خبرنگاران گفت به خاطر تاخیر امروزش برای خبرنگاران شکلات می آورد!

ادامه دارد...

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار