کی روش: چشمی مدرن ترین دفاع ایران در ۱۰ سال اخیر است

کی روش: چشمی مدرن ترین دفاع ایران در ۱۰ سال اخیر است

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به روسیه، تیم ملی فوتبال ایران پس از دیدار تدارکاتی روز جمعه برابر لیتوانی که به برتری یک بر صفر شاگردان کی روش انجامید، ساعت ۱۱ امروز شنبه به وقت روسیه تمریناتش را با حضور نمایندگان رسانه های گروه ادامه داد.

کی روش پس از پایان تمرین روز شنبه تیم ملی به خبرنگاران گفت: این تنها فرصت ما بود تا این بازی آماده سازی را داشته باشیم. 

کی روش درباره انتقادات درباره عملکرد خط دفاعی تیم ملی و اینکه آیا فکر می کند این انتقادات تخریب است؟ گفت: به انتقادات محترمانه خوش امد می گوییم چون فوتبال بازی ایده هاست ولی اگر این انتقادات جبهه گیری فکری به خاطر منافع یک باشگاه و فرد خاص باشد، قابل قبول نیست. این اتفاق گاهی می افتد. 

وی ادامه داد: وقتی من مرتضی پورعلی گنجی را به عنوان مدافع تیم ملی انتخاب کردم، انتقاداتی به من شد. ما الان روزبه چشمی، خانزاده و مجید حسینی را به همراه پورعلی گنجی داریم که این چهار بازیکن نسل بعدی خط دفاعی ایران را تشکیل می دهند. 

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تصریح کرد: تجربه آنچنانی در فوتبال ندارم. در باشگاه بزرگی کار نکرده ام  و کار بزرگی نکرده ام  ولی با همین تجربه می توانم می گویم روزبه مدرن ترین دفاع وسط ایران است که ایران در ۱۰ سال گذشته چنین دفاعی نداشته است. 

کی روش در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر ترکیب تیم ملی در بازی با مراکش و اینکه آیا باید منتظر سورپرایز در این بازی باشیم؟ گفت: این راهی هست که مراکش را شگفت زده کنیم. ما همه چیز راجع به آنها می دانیم ولی آنها چیزی از ما نمی دانند.

وی درباره مشکلات تیم ملی در راه آماده سازی تاکید کرد: الان زمان این نیست که راجع به این مسائل صحبت کنیم. فکر نمی کنم فدراسیون مقصر بوده باشد. این مسئولیت اتفاقی بود که از لحاظ اجتماعی و گروهی همه مسئول آن بودند. رفتار رسانه ها، باشگاه ها و تفکر یکسری هواداران دست به دست هم می دهد که یک تفکر کلی از تیم ملی ایجاد کند. وزارت ورزش رای نهایی را برای حمایت و الزامات باشگاه ها در حمایت از تیم ملی دارد ولی مسئولیتش با همه ما بوده و هست. این مسئولیت اجتماعی رسانه ها هم بود که نتوانستند در یکسال گذشته اهمیت جام جهانی را منعکس کنند.

سرمربی تیم ملی خاطرنشان کرد: شما گاهی این اجازه را دادید که منافع خودخواهانه داخلی به تیم ملی لطمه بزند. شما به عنوان رسانه، هواداران، فدراسیون، وزارت ورزش و باشگاه ها این تصمیم را گرفتند که اولویت اول فوتبال ایران را به لیگ قهرمانان آسیا بدهند. معتقدم این انتخاب شما بود که به باشگاه ها اولویت بدهید. الان باید با این تصمیم کنار امد. این نظر بنده نبود. در یکسال گذشته سعی کردم توجهات را جلب کنم که جام جهانی یک لحظه خاص است. بعد از قرعه کشی سعی کردم به همه اطلاع بدهم، گروهی که در آن هستیم آمادگی خاصی نیاز دارد. شما لیگ قهرمانان را انتخاب کردید. این را باید بپذیرید و با ان کنار بیایید و مسئولیتش را قبول کنید؛ شما؛ باشگاه ها؛ فدراسیون و وزارت ورزش. احترام زیادی برای آن قائل هستم. سوء تفاهم نشود. من احترام می گذارم ولی مقصر من نیستم.

کی روش درباره تحریم بازیکنان تیم ملی از سوی یک شرکت البسه گفت: این مسئله فقط با نایکی نیست. آماده سازی ایران از طریق مسائل دیگر هم متضرر شده است. وقتی می خواهیم بازی تدارکاتی بگذاریم، هتل رزرو کنیم و کمپ بگذاریم همیشه این مسائل حساس بوده است. شما به عنوان رسانه این اجازه اخلاقی را نداشته باشید که از نایکی انتقاد کنید چون وقتی زمان حمایت از تیم ملی بود به تیم ملی پشت کردید. شما هم به نوعی تیم را زمین گذاشتید. به این خاطر که بین جام جهانی که قلب 80 میلیون ایرانی را تحت تاثیر قرار دهد و لیگ قهرمانان که کسی نمی داند آخرین قهرمانش چه تیمی بود، آنرا انتخاب کردید. شما تیم ملی را رها کردید و زمین گذاشتید. 

خبرنگار مهر به کی روش گفت که رسانه ها هم از تیم ملی حمایت کردند و اهمیت جام جهانی را درک کرده بودند. کی روش گفت: پس باید با همدیگر به دکتر برویم برای کسانی که صدای ما را نشنیدند. بله شما هم حمایت کردید ولی در ایران فقط چند نفر صحبت می کنند. کسانی که شاید مسائل تیم ملی برایشان مهم نباشد و دیگران هم کوتاه می آیند. یک دکتر پیدا کنیم تا صدای ما را بشنوند! 

وی درباره اینکه به نظر می رسد تیم ملی در این جام جهانی سورپرایز خواهد داشت، اظهار کرد: مسئله ای که هیچ موقع تغییر نمی کند تفکر برد و جنگیدن تا آخرین لحظه است که هیچ موقع تغییر نمی کند. در حال حاضر چند مشکل داریم که باید حل کنیم. یکسری مصدومیت ها هست ولی زود است که به نتیجه گیری خاصی برسیم. فرقی نمی کند کدام بازیکن در زمین باشد. آنها جانشان را برای تیم ملی می دهند. 

ادامه دارد...

برچسب ها :

ایران

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها