5 هزار بانوی خیر مدرسه‌ساز در کشور فعالیت می‌کنند

5 هزار بانوی خیر مدرسه‌ساز در کشور فعالیت می‌کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، خدیجه نیزاری ظهر امروز در ششمین نشست فصلی مجمع خیرین کشور که در صحن صاحب‌الزمان(عج) سالن آیت‌الله خامنه‌ای حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد با اشاره به آیه‌ای از سوره عنکبوت اظهار داشت: خداوند بندگان خود را با جان و مال انسان‌ها مورد آزمایش قرار می‌دهد و از بندگان خود خواسته که در کارهای خیر سبقت بگیرند.

وی افزود: کار خیر یک امر وجودی و از نام‌های خداوند باری‌تعالی است که در درون انسان و فطرت او قرار دارد، اگر آدمی در راستای فطرت خود قدم بردارد در زندگی موفق عمل خواهد کرد اما اگر برخلاف فطرت خود عمل کند با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو می‌شود.

رئیس ستاد کارگروه بانوان مجمع خیرین کشور افزود: در قرآن کریم برخی واژه‌هایی که اصل و ریشه هستند به‌صورت تأنیث با آن‌ها برخورد شده است از جمله این واژگان شمس، فطرت و یا نفس انسان است، واژه " ام" به معنای مادر نیز به حالت مؤنث آمده و "ام " یعنی مادر به معنای ریشه برای جامعه است.

 نیزاری با بیان اینکه نه‌تنها نیمی از افراد جامعه ما زنان هستند بلکه ریشه و اصل وجود انسان از یک زن است، ادامه داد: اینگونه تصور می‌شود که مردان به زنان برتری داده‌اند و مردان روی پای خود هستند اما با واژه "علی النساء" در قرآن کریم خداوند می‌خواهد بگوید که مردان تکیه‌بر زنان دارند و زنانی در طول تاریخ بودند که افتخار هر دانشمندی هستند.

وی ابراز کرد: حدود 5 هزار بانوی خیر مدرسه‌ساز در کشور داریم که حداقل یک مدرسه و برخی تا 30 مدرسه را تأسیس کرده‌اند، و کل خیرین بانوان که در امر خیر در کشور در حال فعالیت‌اند بالغ‌بر 500 هزار نفر هستند که در اقصی نقاط کشور به انجام کار خیر مشغول‌اند.

نیزاری با بیان اینکه بانوان در ساخت خانه‌ها نقش بسیار مهی دارند، تأکید کرد: کارگروه بانوان مجمع خیرین کشور در ساماندهی و هویت بخشی به بانوان خیرین در دو بخش ستادی و اجرایی در حال انجام ‌وظیفه است.

مسئول بخش حقوقی مجمع خیرین کشور نیز در این جلسه، با بیان اینکه با نگاهی گذرا به تاریخ مشاهده می‌شود که مصداق کار خیر از حوزه وقف آغاز می‌شود، اظهار داشت: در همه تحقیقات و بررسی‌هایی که انجام داده‌ایم به این نکته می‌رسیم که سرچشمه کار خیر از وقف آغاز می‌شود به‌شرط آنکه در نوشتن وقف نامه‌ها بایدها و نبایدها رعایت شود.

ریاحی گفت: کمک به شکل‌گیری فعالیت مؤسسات خیریه و نیکوکاری در سطح کشور، تعامل و همکاری با سازمان‌های دولتی و غیردولتی و ارائه پیشنهاد و راهکار به‌منظور تدوین، تصویب قوانین لازم در توسعه امور خیر سه محور عمده اساس‌نامه  مجمع خیرین هستند.

مسئول بخش حقوقی مجمع خیرین کشور تأکید کرد: چه در بخش‌های دولتی و چه در بخش خصوصی وقتی کار از حوزه فردی خارج می‌شود یک سری بایدها و نبایدهایی لحاظ می‌شود و کار خیر نیز از این حوزه مستثنی نیست.

ریاحی با اشاره به فعالیت‌های کمیته حقوقی مجمع خیرین کشور گفت: ارائه خدمات مشاوره‌ای به مؤسسات خیریه و خیرین برای تأسیس موسسه یا تنظیم وقف نامه، ارائه مشاوره‌های حقوقی برای حل‌وفصل مسائل مالیاتی و حقوقی، ایجاد ارتباط با مراکز علمی و دانشگاهی و سایر کانون‌هایی که در این بخش کمک به خیری‌ها فعال هستند و فرهنگ‌سازی در حوزه وقف و نیکوکاری از جمله فعالیت‌های کمیته حقوقی مجمع خیرین کشور هستند.

انتهای پیام/

برچسب ها :

بانوی مدرسه فعالیت

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار