به چراغ قرمز دین که رسیدید، ترمز کنید

به چراغ قرمز دین که رسیدید، ترمز کنید

به گزارش افکارنیوز،

امیرالمومنین علی (ع ) درباره تفکر فرمودند: اول قلبت را با تفکر بیدار کن و شب پهلویت را از رختخواب جدا کن برای اینکه بتوانی نماز شب بخوانی و از پروردگارت بترس.

آیت الله مجتهدی در شرح این حدیث می گویند: امام صادق (ع ) فرمودند: امیرلمومنین علی (ع ) زیاد این حدیث را تکرار می کردند که : اول قلبت را با تفکر بیدار کن و شب پهلویت را از رختخواب جداکن برای اینکه بتوانی نماز شب بخوانی و از پروردگارت بترس.قلبت را با تفکر بیدار کن گاهی اوقات فکر کن از کجا آمده ای،به کجا می خواهی بروی،فکرکن.در حدیث دیگری امیرالمومنین علی (ع ) فرموده اند: خدا رحمت کند آن کسی را که بفهمد کجا بوده و حالا به کجا می رود و بعد به کجا می خواهد برود.خوب است که انسان قلبش را با فکر کردن آگاه کند.نه اینکه دائم در فکر گناه باشد که چطور سر مردم کلاه بگذارد.

او افزود: شب پهلویت را از رختخواب خالی کن.سحرها بلند شو نخواب تا اول اذان.بد است.مرغ به وقت سحر ذکر بگوید و ما مثل مرده در رختخواب خوابیده باشیم.پس شب ها از رختخواب بیرون بیایید.یک مقدار خدا را صدا بزنید.قرآن بخوانید دعا بخوانید نخوابید.روایت دارد که ملائکه سه بار انسان را در طول شب بیدار می کنند: یک بار ساعت دوازده،یک بار ساعت دو و یک بار ساعت چهار،شما هم بلند می شوید،آبی می خورید و شیطان می گوید: بخواب،خیلی تا اذان مانده! شما هم می خوابید.ناگاه اذان صبح را می گویند و شما از خواب بلند می شوید.

مجتهدی در ادامه می گویند:ازپروردگارت بترس.تقوای‌خدااختیار کنید پلیس مخفی داشته باشید که گناه نکنید.چشمتان،گوشتان،زبانتان،اعضا و جوارحتان بترسد از اینکه گناه بکنید.به چراغ قرمز دین که رسیدید ( کارهای حرام ) ترمز کنید.به چراغ سبز دین ( مسائل حلال ) که رسیدید بروید.

برچسب ها :

رسیدید

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار