برنامه های روزمره خود را با نماز تنظیم کنیم

برنامه های روزمره خود را با نماز تنظیم کنیم

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی پیش از ظهر پنج شنبه در سومین اجلاس سراسری نماز در خراسان جنوبی بیان کرد: نماز یکی از موضوعات مهمی بوده که برداشت ها و شناخت جایگاه آن نیز متفاوت است.

وی بیان کرد: شاید در ذهن بسیاری از افراد، زندگی به چندین بخش سیاسی، اقتصادی، نظامی و رفاهی تقسیم شده و بخشی نیز برای امور عبادی می گذارند.

آیت الله عبادی با بیان اینکه تنها فلسفه خلقت انسان، عبادت است، افزود: اگر انسان این امر را پذیرفته، درست نیست که بخشی از زندگی را به ساعات عبادت و بخشی دیگر را نیز به ساعات غیر عبادت اختصاص دهد.

وی بیان کرد: عبادت در همه اوقات زندگی باید وجود داشته باشد و نباید شرایط و زمان خاصی  برای آن تعیین شود.

امام جمعه بیرجند بیان کرد: این فکری انحرافی است که در برخی از کشورها، یکشنبه را به کلیسا رفته و عبادت می کنند و تا یکشنبه ای دیگر  به جز عبادت هر ظلم و اقدام دیگری را انجام می دهند.

وی با تاکید بر اینکه باید نماز در تک تک کارهایی که انجام می دهیم، حضور داشته باشد، افزود: باید عبادت را در همه ساعات داشته باشیم تا از گناه و فحشاء دور بمانیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: نماز در دنیای عظیم عبودیت و بندگی حالت عمود داشته و همه امور به او متکی هستند.

آیت الله عبادی بیان کرد: اگر می خواهید دین شما که تمامش عبودت و بندگی است، درست باشد باید تمام کارها و برنامه های خود را با نماز تنظیم کنید.

وی با بیان اینکه اگر دیوار دیانت کج باشد نمی توانیم به مقصود برسیم، افزود: اگر نماز به قصد و قربت نباشد، عبادت نیست.

آیت الله عبادی با بیان اینکه نماز جنبه ها بیرونی و روزه نیز جنبه های درونی را می سنجد، افزود: روزه و نماز هر دو از سرکشی هوای نفسانی جلوگیری می کنند.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه نماز را باید با حضور قلب قرائت کنیم، افزود: نماز به عنوان یک عمل فیزیکی به زبان دین قابل قبول نیست.

وی ادامه داد: اگر همانگونه که در نماز تنها خدا را عبادت می کنیم، در سایر کارها خداوند را نظر گیریم، عبادتمان قابل قبول بوده و همه کارها نیز درست می شود.

آیت الله عبادی بیان کرد: اینکه می بینیم کارها نادرست است چون نماز ما نادرست است و تمام خرابی ها ریشه در اصل قضیه نماز دارد.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار