تبلیغات

loading...

نیازمندی زندگی نابینایان در تولید کتب صوتی مورد توجه قرار گیرد

به گزارش خبرنگار مهر، رباب عزیز خانی ظهر پنج‌شنبه در مراسم تجلیل از اعضا و داوطلبان بخش روشندلان اردبیل تصریح کرد: استان اردبیل از استان‌های موفق در تولید کتب صوتی است.

وی افزود: در پنج سال اخیر ۱۵۰ عنوان کتاب صوتی و به عبارتی هزار ساعت کتاب صوتی در این استان تولید شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به استقبال نابینایان از کتب صوتی، اضافه کرد: به تجربه ثابت شده در کمال شگفتی نابینایان بیشتر از افراد عادی برای مطالعه کتاب وقت صرف می‌کنند.

عزیز خانی تأکید کرد: در وضعیت فعلی ضروری است کتبی که به زندگی نابینایان کمک می‌کند به کتب صوتی تبدیل شود و این اقدام موردحمایت کتابخانه‌های عمومی استان است.

وی به‌ضرورت فعال‌سازی کمپین تولید کتب صوتی و کمپین استفاده از عصای سفید اشاره و تصریح کرد: تأمین نیاز مطالعاتی اقشار مختلف از جمله نابینایان از برنامه‌ها و اهداف کتابخانه‌های عمومی است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مشارکت قابل توجه بانوان در تولید کتب صوتی در این استان را قابل تحسین خواند و افزود: ۹۰ درصد اشخاصی که در تولید کتب صوتی مشارکت دارند، بانوان هستند.

به گفته عزیز خانی بخش روشندلان کتابخانه مرکزی توانسته در سال‌های اخیر به نیازهای مطالعاتی روشندلان پاسخ دهد و با این وجود ضروری است با مشارکت مردم و نهادهای اجرایی مختلف امکانات مطالعاتی برای روشندلان افزایش یابد.

نیازمندی زندگی نابینایان تولید

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار