تبلیغات

معارف دین باید در فضای مجازی ارائه شود

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علیرضا بی‌نیاز در اولین کنفرانس بین‌المللی ظرفیت شناسی و تأثیرگذاری فضای مجازی در ارتقای آموزش‌های دینی که در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) قم در حال برگزاری است، اظهار داشت: پیام دین باید به سراسر جهان برسد و ما در عصر حاضر نباید دیگران را برای متدین شدن اجبار کنیم بلکه وظیفه داریم معارف را صحیح به دست آنان برسانیم.

وی ادامه داد: فضای مجازی این ظرفیت را به خوبی دارد و باید برای آموزش‌های معارف دینی در این فضا برنامه داشته باشیم زیرا اگر ما مطالب حق را که موجب سعادت بشر است منتشر نکنیم دشمنان این فضا را از مطالب باطل پر خواهند کرد که وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند.

معاون پژوهش جامعه المصطفی العالمیه با تأکید بر اینکه باید تلاش زیادی در زمینه آموزش‌های دینی در فضای مجازی داشته باشیم، عنوان کرد: فضای مجازی در تحولات جهان بسیار نقش دارد و می‌توان گفت بسیاری از مشکلات سوریه در همین فضا رقم خورد و سپس به اجرا درآمد.

وی ابراز داشت: اگر نخواهیم حضور علمی و معرفتی در فضای مجازی داشته باشیم دشمنان از طریق ناصحیح در این فضا خواهند بود و ضرر آن را بشر متحمل خواهد شد.

حجت الاسلام بی‌نیاز تصریح کرد: درست است که هیچ چیزی جای منبر و جلسات حضوری را نمی‌گیرد اما باید این واقعیت که بیشترین مخاطب در فضای مجازی است را پذیرفت و برای حضور موثر در این فضا برنامه داشته باشیم.

معارف مجازی ارائه

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات