چالوس شهری با تنوع جاذبه های گردشگری برای مسافران

چالوس شهری با تنوع جاذبه های گردشگری برای مسافران

کد خبر: 83252992 (6945171)

تاریخ خبر: 1398/01/04 ساعت: 16:59
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

به گزارش ایرنا ، این شهرستان از سال های دور با توجه به دارا بودن جنگل های زیبا و با قدمت هیرکانی و مناظر چشم نواز از جمله جاده زیبا و دل انگیز کوهستانی کندوان، ساحل دریای خزر، دریاچه ولشت و آبشارهای متعدد، وجود تفرجگاه ساحلی و مجموعه تفریحی ، توریستی و اقامتی نمک آبرود ، کاخ چای خوران و اقامتگاه های بوم گردی و پارک فین یکی از مقاصد مسافران داخلی و خارجی بوده است.
این شهرستان در نوروز سال گذشته پذیرای یک میلیون و 835 هزار نفر شب اقامت در اقامتگاه های رسمی بوده است.
* شهرک توریستی نمک آبرود
این شهرک با 650 هکتار از شمال به دریای خزر و از جنوب به بوستان های جنگلی شمشاد و دارا بودن خط تله کابین، باغ حیوانات، باغ پرندگان ، رودخانه و دریاچه مصنوعی ، جزیره مصنوعی ، رستوران ، قایقرانی پارویی، برج دیده بانی ، مسیرهای اسب سواری ، کلبه های چوبی ، کلوپ های تفریحی ، فضاهای ورزشی و محل های برپایی چادرهای اقامتی و فضاهای جنگلی یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان است.
* دریاچه ولشت
این دریاچه با عمق ‎ 17تا ‎ 28متری درارتفاع یک هزارمتری از سطح دریای خزر در منطقه کوهستانی تخت سلیمان، دامنه شمالی رشته کوه البرز و در فاصله حدود 35 کیلومتری جنوب غربی چالوس روستای سنار بخش مرزن آباد چالوس یکی از زیباترین دریاچه های کشورمحسوب می شود.
دریاچه ولشت درسال 1388 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید و جزو 10 دریاچه آب شیرین کشور است و در حقیقت محیطی برای زیست ماهیان، پرندگان و دیگر گونه های ارزشمند جانوری است.
* جاده چالوس
جاده چالوس با جاذبه های تاریخی، طبیعی و فرهنگی یکی از مهم ترین قطب های گردشگری کشور به شمار می آید که سالانه میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی از آن عبور کرده و نظاره گر جذابیت های این جاده همچون کوه های سربه فلک کشیده که به طور همزمان سرسبزی و سفیدی برف را به نمایش گذاشته اند، هفت برادران ، پیچ هزارچم ، رودخانه چالوس، تونل های زیبا و روستاهایی با طبیعت زیبا را مشاهده کنند.
* روستای سیاه بیشه
روستایی از توابع بخش مرزن‌ آباد شهرستان چالوس و در مسیر جاده کندوان که در بیشتر سال در میان مه غلیظ و سیاه رنگی قرار دارد و از این رو آن را سیاه بیشه نامیده اند و منطقه شکار ممنوع سیاه بیشه بوسعت 9000 هکتار در استان مازندران واقع است.
* مرداب قرمز رنگ هسل
این مرداب شگفت انگیز در میان جنگل های انبوه چالوس پر پشت شهرستان چالوس در 10 کیلومتری جنوب غربی شهر چالوس و 15کیلومتری شمال غربی شهر مرزن آباد و در عمق جنگل معروف مشل موزی واقع است که برای رفتن به آنجا باید از روستای محمد آباد یا شاه چشمه عبور کرد.
این مکان آبشخور جانوران و درندگانی وحشی همچون خرس، یوزپلنگ و پلنگ نیز می باشد.
* هتل پنج ستاره پارسیان آزادی خزر (هایت)
این هتل که با چشم اندازهای زیبا بین دریا و جنگل در نزدیکی شهرک گردشگری نمک آبرود واقع شده در سال 1354 با مجموع 174 تخت در قالب اتاق و سوئیت میزبان به بهره برداری رسید.
این هتل علاوه بر داشتن امکانات رفاهی خوب برای میهمانان دارای فضای بسیار زیبا در ساحل و اطراف می باشد.
* کاخ چای خوران
کاخ چای خوران چالوس اوایل سلطنت سلسله پهلوی ساخته شد و نمای داخلی و خارجی آن تزئینات گچبری و کاشی کاری بسیار زیبا دارد. این کاخ بر خلاف سایر کاخهای این دوره‌، بسیار ساده و بی پیرایه است. مصالح عمده آن را سنگ و آجر تشکیل می دهد و پوشش بام آن به صورت شیروانی است. ساختمان کاخ بامی دارد که به شیوه خاصی نرده چینی شده است. نفوذ معماری اروپایی در ساختمان کاخ نیز به وضوح مشهود است.
* آبشار هریجان
این آبشار بالای روستایی به همین نام در نزدیکی گردنه هزارچم در جاده تهران ـ چالوس قرار گرفته، بیش از 9 متر ارتفاع دارد ویکی از زیباترین آبشارهای کوه البرز است.
این آبشار با آب فراوان، فضای مرتفع و بیشه ای وچشم انداز کوهستانی، دره ای و جنگلی از فراز کوهی سنگی سرازیر و در پایین دست به آبشارهای متعددی تبدیل می شود.
* پارک جنگلی چالوس(فی ین)
این پارک جنگلی در هفت کیلومتری جاده چالوس ـ تهران واقع شده است. رودخانه چالوس که از کنار آن می گذرد ویژگی خاص و جالبی به آن می بخشد. در این پارک، اردوگاهی احداث شده است که کلبه و کومه هایی برای اقامت مسافران دارد. این پارک امکانات خاص تفرجگاهی نظیر میز، نیمکت وجایگاه بازی بچه ها نیز دارد.
* دریاچه سد دریوک
این دریاچه که در حدود یک هکتار وسعت دارد، روبروی دره ولی آباد هزارچم و در دامنه کوه دال کمر قرار گرفته است. عمق آن حدود 5 متر است و آبی شیرین دارد. اطراف آن را مراتع و مرغزار احاطه کرده است. به همین جهت این دریاچه مأْمن و زیستگاه پرندگان بومی و وحوش است.
*اقامتگاه بوم گردی در روستای کریم آباد چالوس
اقامتگاه بوم گردی با رویکرد احیای بناهای بومی و تاریخی در روستای کریم آباد بخش مرکزی چالوس، چنین فضاهای سنتی می تواند به عنوان فرصتی مناسب برای جذب گردشگران و طبیعت گردان در تمامی روزهای سال بویژه تعطیلات نوروزی باشد.
این مکان علاوه بر ارائه خدمات اقامتی ، آماده پذیرایی از مهمانان و طبیعت گران با غذاهای بسیارخوشمزه محلی و سنتی در این فضاهای کاهگلی است.
این اقامتگاه بنا به اظهارنظر برخی از کارشناسان می تواند معرف آداب ، آئین ها ، فرهنگ بومی و روستایی به مسافران ،گردشگران داخلی و خارجی باشد.
سد و آبشار طبقاتی زوات ، ساحل رادیو دریا و بقعه امامزاده فضل و فاضل (ع ) و ده ها مورد دیگر از جاذبه های گردشگری در شهرستان چالوس وجود دارد که هرساله بویژه در نوروز گردشگران زیادی را به سوی خود فرا می خواند.
18 واحد اقامتی با 850 تخت، 125 واحد پذیرایی در جاده کندوان و کناره ، 173 خانه مسافر استیجاری با ظرفیت یکهزار و 304 نفر شب اقامت و همچنین 200 کلاس و یک خانه معلم به همراه 15 مرکز اطلاع رسانی و 9 دفتر خدمات مسافرتی آماده میزبانی از گردشگران در تعطیلات نوروزی سال 98 است.
نوروز امسال 9 واحد اقامتی بوم گردی در روستاهای ییلاقی و ساحلی این شهرستان با ظرفیت 380 نفر شب اقامت، میزبان مسافران هستند.
در ایام تعطیلات نوروزسال 97 ، یک میلیون و 835 هزار نفر شب اقامت در مکان های اقامتی شهرستان چالوس ثبت شد و بیش از یک میلیون گردشگر نیز از مجتمع تفریحی و گردشگری نمک آبرود که پر بازدیدترین جاذبه گردشگری این منطقه محسوب می شود، بازدید کردند.
شهرستان چالوس با جمعیت ‎ 116هزار نفر و بیش از ‎ 100روستا علاوه بر داشتن سابقه تاریخی به خاطر سرسبزی و زیبایی به عقیق همیشه سبز مشهور است.
سالانه میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی از مناطق دیدنی این شهرستان بازدید می کنند.
1295/ 1602/1899

انتهای پیام /*
درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار