اشتغالزایی امسال بخش صنایع سمنان افزایش می یابد

اشتغالزایی امسال بخش صنایع سمنان افزایش می یابد

کد خبر: 82937232 (6532777)

تاریخ خبر: 1397/03/19 ساعت: 6:55
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

علی اصغر جمعه ای روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به صدور 50 مورد پروانه بهره برداری صنعتی در سال جاری در استان افزود: با صدور این تعداد پروانه بهره برداری برای سه هزار نفر اشتغال ایجاد می شود در حالی که در مدت مشابه سال 96 این رقم حدود 2 هزار و 500 نفر بوده است.
وی با بیان این که در سال جاری تعداد 10 پروانه بهره‌برداری در بخش معدن استان صادر شد، اظهارداشت : این میزان در مدت مشابه سال 96، پنج پروانه بود که مبین افزایش 50 درصدی در صدور پروانه بهره‌برداری صنایع معدنی است.
وی ادامه داد: بیش از 30 درصد واحدهای متوسط و کوچک سمنان برای تولید محصولات نیازمند به روز رسانی ماشین آلات هستند که دولت باید با ارایه ساز و کارهایی برای رفع این چالش اقدام کند.
رییس اتاق بازرگانی سمنان اضافه کرد: واحدهای بزرگ استان سمنان به نسبت واحدهای صنعتی متوسط و کوچک در بحث استفاده از ماشین آلات به روز از جایگاه خوبی قرار دارند و براساس آمار موجود بیش از 70 درصد این واحدها از علوم روز در تولید محصولات استفاده می کنند.
جمعه ای تصریح کرد: یکی از علت های اساسی در تعطیلی واحدهای تولیدی و بیکاری کارگران، نبود بازار فروش است و باید با نوسازی ماشین آلات خط تولید برای افزایش اشتغال و رونق کسب وکار در سمنان تلاش کرد.
وی با بیان این که اقتصاد سمنان برای شکوفایی نیازمند توجه به زیرساخت هاست،افزود: باید با رفع تنش آبی در تعدادی از واحدهای صنعتی و تولیدی سمنان برای افزایش اشتغال پایدار در سمنان تلاش کرد.
به گزارش ایرنا، استان سمنان هزار و 700 پروانه بهره برداری در بخش صنعت و معدن و بیش از 40 هزار بهره بردار در بخش های مختلف کشاورزی دارد، سهم اشتغال استان سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از 38 درصد و در کشاورزی بیش از 14 درصد و تولید ناخالص استان سمنان در حدود 18.2 درصد مربوط به بخش کشاورزی و حدود 22 درصد مربوط به بخش صنعت و معدن است.
6026/7339

انتهای پیام /*
درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها