آلبی سلسته در آزمونی سخت/ کرواسی، ایسلند و نیجریه به دنبال صعود

آلبی سلسته در آزمونی سخت/ کرواسی، ایسلند و نیجریه به دنبال صعود

تیم ملی آرژانتین در گروهی دشوار در جام جهانی برابر تیم‌های کرواسی، ایسلند و نیجریه دیدار خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، در ادامه معرفی تیم‌های حاضر در جام جهانی به گروه D می‌رسیم؛ جایی که آرژانتین نایب قهرمان دوره قبل باید برابر تیم‌های کرواسی، ایسلند و نیجریه قرار گیرد.

* ایسلند

تیم ملی ایسلند در روسیه اولین حضور خود را در جام جهانی تجربه خواهد کرد. همه ایسلند را به خاطر تماشاگران پرشور خود در یورو ۲۰۱۶ به یاد می‌آورند. کشور کوچکی که نزدیک به ۳۵۰ هزار نفر جمعیت دارد، به رویای بزرگ خود رسیده است و حالا خود را بین برترین تیم‌های جهان می‌بیند. ایسلند برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ در یورو حاضر بود و توانست عملکرد قابل قبولی داشته باشد. این تیم در مرحله حذفی تیم ملی انگلیس را با نتیجه ۲ بر یک شکست داد. درخشش این تیم در انتخابی جام جهانی هم ادامه داشت و توانست به عنوان تیم نخست گروه خود، جواز حضور در جام جهانی را به دست بیاورد و به همین خاطر اولین بار صعود به جام جهانی را تجربه کرد. ایسلند قطعا می‌تواند یکی از شگفتی‌سازان جام جهانی باشد.

* ستاره

گیلفی سیگوردسون

ستاره کاشته‌زن تیم ملی ایسلند یکی از بازیکنانی است که می‌تواند مهارت ناب خود را در جام جهانی نشان دهد. ستاره تیم اورتون در انتخابی جام جهانی هم بازی‌های تاثیرگذار و خوبی از خود به نمایش گذاشت و مورد تمجید کارشناسان قرار گرفت. این بازیکن ۲۸ ساله که در یورو ۲۰۱۶ نیز درخشید توانست در ۵۵ بازی ملی ۱۸ بار برای تیمش گلزنی کند. او در پست هافبک هجومی بازی می‌کند.

* سرمربی

هیمر هالگریمسون

هالگریمسون از سال ۲۰۱۳ همراه لارس لاگربک سوئدی به طور مشترک هدایت ایسلند را بر عهده داشت و در رقابت‌های یورو ۲۰۱۶ که برای اولین بار نام ایسلند بر روی زبان‌ها افتاد، ایسلند را هدایت کردند تا این که بعد از این رقابت‌ها هالگریمسون به تنهایی عهده دار مسئولیت تیم ملی ایسلند بود. این مربی ۵۰ ساله نقش مهمی در پیشرفت‌های تیم ملی ایسلند داشته است. او خود در دوران بازی در تیم های ایسلندی بازی کرده است.

* تیم ملی ایسلند در یک نگاه 

افتخارات: حضور در یک هشتم نهایی یورو ۲۰۱۶

بهترین گلزن: ایگور گودجانسون (۲۶ گل)

بیشترین بازی: رونار کریستینسن (۱۰۴ بازی ملی)

نحوه صعود: صعود به عنوان تیم نخست گروه 

عملکرد دوره قبل: -

* آرژانتین

آرژانتین با حضور بهترین بازیکن جهان در رویای فتح دوباره جام جهانی است. تیم ملی فوتبال آرژانتین همیشه به عنوان یکی از مدعی‌های جام جهانی شناخته می‌شود. آلبی سلسته در دوره قبل توانست خود را به فینال برساند اما مغلوب آلمان شد و ناکامی‌های این تیم در دیدارهای نهایی ادامه یافت. آرژانتین برای صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به سختی افتاد و در بازی آخر با شکست اکوادور به ۳۱ تیم دیگر پیوست. شاگردان خورخه سامپائولی برای قهرمانی در روسیه باید شرایط خود را خیلی بهتر کنند چون با وضعیت فعلی ممکن است خداحافظی زودهنگامی داشته باشند.

* ستاره

لیونل مسی

بهترین بازیکن جهان در تیم ملی آرژانتین بازی می‌کند. مهاجم بارسلونا در بازی آخر با هت‌تریک خود یک تنه تیمش را به جام جهانی رساند. او امید اول آلبی سلسته است. با این حال مسی به تنهایی نمی‌تواند قهرمانی کشورش را در این بازی‌ها رقم بزند. ستاره آرژانتینی پس از این که سومین شکست پیاپی را در فینال‌ها تجربه کرد از تیم ملی خداحافظی کرد اما دوباره بازگشت. او می‌خواهد تنها عنوانی که در ویترین افتخاراتش وجود ندارد را به دست آورد. مسی فصل خوبی را در این فصل با بارسلونا پشت سر گذاشته است. او پس از دیدار دوستانه برابر روسیه گفت: می‌خواهم با آمادگی کامل به جام جهانی برسم.

اگر مهاجم آرژانتینی به این روند ادامه دهد به هدفش خواهد رسید و می‌تواند نقش مهمی در عملکرد تیمش در جام جهانی پیش رو داشته باشد.

* سرمربی

خورخه سامپائولی

سرمربی پیشین سویا در میانه مرحله مقدماتی جام جهانی هدایت آلبی سلسته را بر عهده گرفت. این جا به جایی با جنجال همراه شد چون او با سویا قرارداد داشت و فدراسیون فوتبال آرژانتین به سختی توانست حضورش را در تیم ملی ممکن کند. سامپائولی با قهرمانی شیلی در کوپا آمه ریکا به اروپا رفت تا جانشین اونای امری شود اما مانند او موفق نبود. شروع سامپائولی در تیم ملی نیز خوب نبود و اگر مسی در بازی پایانی مرحله مقدماتی نمی‌درخشید ممکن بود آلبی سلسته از صعود به جام جهانی باز بماند. این نتیجه در نبود مسی رقم خورد و ابهام را در رابطه با سامپائولی و تیم ملی بیشتر کرد.

* تیم ملی آرژانتین در یک نگاه

افتخارات: قهرمانی در دوره‌های ۱۹۷۸ و ۱۹۸۶

بهترین گلزن: لیونل مسی (۶۴)

بیشترین بازی: خاویر زانتی و خاویر ماسکرانو (۱۴۳)

نحوه صعود: تیم سوم منطقه آمریکا جنوبی

عملکرد دوره قبل: نایب قهرمانی

* نیجریه

تیم ملی نیجریه با نتایج خوبی توانست به جام جهانی برسد تا مردم این کشور به حضور موفقیت‌آمیز در جام جهانی امیدوار باشند. تیم ملی نیجریه تاکنون پنج بار جواز حضور در جام جهانی را به دست آورده که سه بار توانسته از گروه خود به مرحله بعد راه یابد. آخرین بار آنها در برزیل توانستند در حالی که با تیم‌های آرژانتین، ایران و بوسنی هم‌گروه بودند، راهی مرحله بعد شوند و بعد از شکست دو بر صفر برابر فرانسه از جام جهانی کنار رفت. نیجریه در انتخابی جام جهانی روسیه عملکرد بسیار خوبی داشت و به عنوان اولین تیم از قاره آفریقا جواز حضور در جام جهانی را به دست آورد.

اغراق نیست اگر این تیم را الان آماده‌ترین تیم آفریقایی دانست که برای کسب افتخار به روسیه خواهد رفت. بزرگترین افتخار این تیم به قهرمانی در المپیک آتالانتا برمی‌گردد که با شکست آرژانتین قهرمان شدند. در المپیک پکن هم این تیم به دیدار نهایی رسید ولی این بار برابر آرژانتین شکست خورد و نایب قهرمان شد. در المپیک ریو هم که تابستان ۲۰۱۶ برگزار شد، این تیم به عنوان سومی و مدال برنز دست یافت.

* ستاره

یان اوبی میکل

کاپیتان تیم ملی نیجریه که در عضویت تیم تیانجین چین است، با ۸۲ بازی ملی در تیم ملی این کشور، سومین بازیکن رکورددار در این زمینه است. اوبی میکل ۳۰ ساله شاید آخرین جام جهانی خود را تجربه می‌کند. او در دوره قبل نیز برای تیم ملی کشورش بازی کرد. او را به سبب بازی‌های خوب در چلسی به یاد داریم که در سال‌های آخر حضورش نیمکت نشین شد. او وظیفه هدایت تیمی جوان ولی باانگیزه را در روسیه بر عهده دارد.

* سرمربی

سالیسو یوسف

سرمربی تیم ملی نیجریه قبلا بازیکن این تیم بوده است. هافبک سابق نیجریه‌ای که تمام دوران فوتبالش را در لیگ نیجریه گذراند حالا وظیفه مهمی روی دوش خود حس می‌کند. او قبلا دستیار استفان کشی سرمربی نیجریه در جام جهانی برزیل نیز بود که بعد از این رقابت‌ها درگذشت و بعد از این که ابتدا به عنوان مربی موقت انتخاب شد، با تایید فدراسیون فوتبال نیجریه به عنوان سرمربی تیم ملی نیجریه انتخاب شد.

* تیم ملی نیجریه در یک نگاه

افتخارات: سه قهرمانی در جام ملت‌های آفریقا ۲۰۱۳-۱۹۸۰-۱۹۹۴ و قهرمانی در المپیک آتالانتا

بهترین گلزن: رشید یکینی (۳۷ گل زده)

بیشترین بازی: ونسان انیاما و جوزف یوبو (۱۰۱ بازی)

نحوه صعود: تیم نخست گروه

عملکرد دوره قبل: حذف در مرحله یک هشتم نهایی برابر فرانسه

* کرواسی

تیم ملی کرواسی امیدوار است بتواند در روسیه نتایج درخشان دوره ۹۸ فرانسه را تکرار کند. کرواسی یکی از کشورهایی بود که بعد از جدایی از یوگوسلاوی، اعلام استقلال کرد و در اولین رویداد مهمی که شرکت کرد، یورو ۱۹۹۶ بود که تا یک چهارم نهایی صعود کرد. دو سال بعد آنها در جام جهانی ثابت کردند نتایج‌شان اتفاقی نبوده است. کروات‌ها با حضور نسل طلایی خود چون زوونیمیر بوبان، داور شوکر و روبرت پروسینسکی بر سکوی سوم جام جهانی ایستادند.

بعد از آن دوره کروات‌ها چهار بار در جام جهانی حضور داشتند و در هر چهار دوره نتوانستند از گروه خود به مرحله بعد صعود کنند. آخرین بار در جام جهانی قبل این تیم در گروه نخست با برزیل، کامرون و مکزیک هم‌گروه بود در نهایت نتوانست از گروه خود به مرحله بعد این رقابت‌ها راه یابد. حالا تیم جوان شده دالیچ با ستارگانی که در ترکیب خود دارد امیدوار است که روزهای خوب جام جهانی فرانسه را این بار در روسیه تکرار کند. 

* ستاره

لوکا مودریچ 

مغز متفکر تیم ملی کرواسی در قلب خط میانی ستاره تیم رئال مادرید است که در بازی‌های مقدماتی هم نقش مهمی در تیم خود ایفا کرد. همکاری خوب او با ایوان راکیتیچ و ایوان پرشیچ باعث شد تا خط میانی تیم کرواسی از صلابت بالایی برخوردار باشد. مرد سال فوتبال کرواسی در تیم باشگاهی خود رئال مادرید هم عملکرد خوبی از خود نشان داده است و خیلی‌ها منتظر دیدن موفقیت او و تیمش در جام جهانی هستند.  

*سرمربی

زلاتکو دالیچ 

سران فدراسیون فوتبال کرواسی بعد از ناکامی این تیم در صعود مستقیم به جام جهانی آنته کاسیچ را از سمت سرمربیگری این تیم برکنار کردند و برای بازی‌های پلی آف زلاتکو دالیچ سرمربی العین را به عنوان سرمربی جدیدی این تیم انتخاب کردند. موفقیت او در حوزه خلیج فارس با العین باعث شد کرواسی او را به عنوان سرمربی انتخاب کند تا روی نیمکت تیم ملی کشورش بنشیند.

* تیم ملی کرواسی در یک نگاه

افتخارات: مقام سوم در جام جهانی ۹۸ فرانسه

بهترین گلزن: داور شوکر  (۴۵ گل زده)

بیشترین بازی: داریو سرنا  (۱۳۴ بازی)

نحوه صعود: برنده پلی آف در جدال با یونان

عملکرد دوره قبل: حذف در مرحله گروهی

انتهای پیام

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها