راهکارهای عملی برای مقابله با گرانی پوشک بچه

راهکارهای عملی برای مقابله با گرانی پوشک بچه

راهکارهای عملی برای مقابله با گرانی پوشک بچه

مجموعه: دانستنيهاي نوزادان

گران شدن پوشک نوزاد,کهنه بچه,روش های مقابله با گرانی پوشک بچهروش‌های صرفه جویی در پوشک نوزادان

صرفه جویی در پوشک بچه این روزها به دغدغه بسیاری از مادران تبدیل شده است؛ دلیلش را هم تقریباً همه می‌دانند؛ احتمال سهمیه‌بندی شدن آن و گرانی پوشک بچه. در چنین شرایطی تصمیم گرفتیم تعدادی از روش‌های صرفه جویی در پوشک کودکان را به شما معرفی کنیم تا بتوانید کمی از هزینه‌های زیاد این روزها کم کنید.

راهکار مقابله با گرانی پوشک؛ زود سایز عوض نکنید
همه مادران با سایزبندی پوشک‌ها آشنا هستند. برای صرفه جویی در پوشک بچه لازم نیست خیلی زود سایز آن را عوض کنید؛ چون گاهی اوقات هزینه پوشک سایز بزرگ بیشتر است و تعداد کمتری دارد(البته نه همیشه و در همه برندها) به همین دلیل به جای اینکه صرفاً به سایز مرتبط با وزن کودکتان دقت کنید، ببینید آیا سایز قبلی هنوز هم به درد او می‌خورد یا نه؟ رشد بچه‌ها با هم متفاوت است و همین مسئله می‌تواند منجر به صرفه جویی در هزینه‌های شما شود.

پوشک را درست بپوشانید
پس دادن باعث می‌شود مجبور شوید زودبه‌زود دست‌به‌کار شوید و بچه را عوض کنید؛ اما یک ترفند ساده وجود دارد که به شما امکان صرفه جویی در پوشک بچه را می‌دهد؛ دقت کنید ادرار یا مدفوع فرزندتان بیشتر از کدام بخش پس می‌دهد. اگر بخش جلوی پوشک بیشتر پس می‌دهد، بهتر است پوشک را جلوتر بکشید. اگر بخش پشتی دچار این مشکل است، پوشک را بیشتر به سمت عقب قرار دهید و اگر هر دو بخش پس می‌دهند؛ وقت تعویض پوشک فرزندتان به سایز بزرگ‌تر رسیده است.

هر پوشک چند در می‌آید؟
به‌جای اینکه ببینید برای هر بسته پوشک چقدر هزینه می‌پردازید، به قیمتی که درنهایت برای هر عدد پوشک خرج می‌کنید توجه کنید. برای مثال ممکن است قیمت دو نمونه پوشک یکی باشد؛ اما یکی هفت تا هشت پوشک بیشتر در خودش جا داده باشد که در نهایت به صرفه جویی منجر خواهد شد.

پوشک را به صورت عمده یا حراج بخرید
چاره ای نیست هر وقت متوجه یک حراج خوب شدید، حتی اگر هم به پوشک جدید برای فرزندتان احتیاج نداشتید، دست‌به‌کار شوید و خرید کنید. البته منظورمان احتکار نیست ولی یک محاسبه ساده برای تعداد مورد نیاز در هفته می تواند شما را به تعداد بسته پوشک مورد نیاز در ماه هدایت کند. دلیلش هم ساده است؛ چرا باید هزینه بیشتری برای کالایی بپردازید که می‌توانید آن را ارزان‌تر بخرید؟

در مصرف پوشک اسراف نکنید
برای محاسبه تعداد و سایز مورد نیاز فرزندتان دقت بیشتری کنید تا این دوراندیشی برای خرید به انبار بسته های پوشک های کوچک‌تر از سایز فرزندتان منجر نشود. به این صورت در واقع شما متضرر شده‌اید چون هم پول بیشتری داده‌اید هم دوباره باید پوشک بزرگتر بخرید.

پوشک ها را با هم مقایسه کنید
در شرایط فعلی کشور بهتر است قیمت فروشگاه‌های مختلف را با هم مقایسه کنید. بعضی فروشگاه‌ها پوشک را هنوز به قیمت خرید قبلی ارائه می‌کنند؛ در حالی که در مرکز فروش این اقلام معمولا به خاطر به روز بودن خرید و فروش، قیمت‌ها را زودتر بالا می‌برند.

گران شدن پوشک نوزاد,گرانی پوشک,روش های مقابله با گرانی پوشک بچهدقت کنید ادرار یا مدفوع فرزندتان بیشتر از کدام بخش پس می‌دهد

برندهای متفاوت پوشک بچه را امتحان کنید
سری به فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزنید و ببینید کدام برندهای پوشک بهداشتی تخفیف خورده‌اند؛ ممکن است این هفته یک برند پوشک حراج داشته باشد و هفته بعد برند دیگری. برای اینکه بتوانید هزینه‌ها را کم کنید بهتر است به یک برند محدود نشوید و از تخفیف برندهای مختلف استفاده کنید.البته اگر کودکتان پوست حساسی ندارد که مجبور باشید فقط از یک برند خاص استفاده کنید.

پوشک آنلاین بخرید
گاهی فروشگاه‌های اینترنتی تخفیف‌های خوبی روی لوازم مختلف دارند.این روزها پوشک هم در ستون پر فروش‌های روز قرار گرفته است این امکان را از دست ندهید. اگر هم فروشگاه مورد نظر هنوز تخفیف برای فروش پوشک ندارد، در سایت ثبت نام کنید و پوشک را هم به لیست کالاهای موردعلاقه‌تان اضافه کنید تا جزو اولین کسانی باشید که از تخفیف‌ها باخبر می‌شود.

از محافظ پوشک استفاده کنید
سری به داروخانه بزنید و سراغ محافظ پوشک را بگیرید. محافظ پوشک لایه ای ضد حساسیت است که قدرت جذب کنندگی بالایی دارد. این محافظ ها هم برای پوشک قابل استفاده هستند هم کهنه. یک یا دو لایه از این محافظ ها را روی پوشک پهن کنید و بچه را پوشک کنید. با این راهکار به جای تعویض زود به زود پوشک شما می‌توانید محافظ را عوض کنید؛ به‌خصوص برای زمانی که فرزندتان عادت دارد درست وسط عملیات تعویض پوشک دستشویی کند آن هم دستشویی شماره دو!

بچه را بیشتر سرپا بگیرید
اگر خانه دار هستید و فرزندتان هم به سنی رسیده است که می‌شود او را سرپا گرفت یا روی لگن نشاند، برای صرفه جویی در پوشک از این کار دریغ نکنید و استفاده از پوشک را به بیرون از خانه موکول کنید. در مورد بچه‌های کوچک‌تر استفاده از کهنه راهکار جایگزین بهتری است.

از خشک بودن بچه مطمئن شوید
یکی از کارهایی که ممکن است باعث شود مجبور به تعویض سریع تر پوشک شوید خشک و تمیز نبودن پای بچه است؛ بنابراین قبل از استفاده از پوشک جدید اگر او را شسته‌اید حتما خوب خشکش کنید تا پوشک جدید خیس نشود.

از کهنه به جای پوشک استفاده کنید
می دانیم برای شما مادرانی که سرکار می روید و سرتان شلوغ است شستشوی کهنه یعنی یک دردسر جدید ولی خب چاره ای نیست اگر می خواهیم در این شرایط اقتصادی صرفه جویی کنید به هر حال کهنه یکی از به صرفه ترین راهکارهاست البته اگر روی کهنه از محافظ پوشک هم استفاده کنید، فاصله زمانی تعویض کهنه را طولانی تر می کند.

باز نگه دارید
مشکل بسیاری از مادرها اینست که پوست پای بچه ها در اثر استفاده طولانی مدت از پوشک قرمز و سوزناک می‌شود. حالا اگر شاغل نیستید و می‌توانید فرزندتان را روزی یکی دوساعت باز نگه دارید، این کار را بکنید هم پوست پای بچه‌تان هوا می‌خورد و دیگر دچار بثورات نمی‌شود هم لااقل یک پوشک کمتر استفاده کرده‌اید. البته توصیه می‌کنیم بچه را جلوی آفتاب باز بگذارید تا ویتامین دی هم به بدنش برسد.

مطالب مشابه پیشنهادیروش هاي مقابله با مخالفت هاي كودكان ، کودک لجباز راهنمایی های کلی برای فائق آمدن بر رفتار کودکان ‌ معجزه ای به نام «هنر» برای کودکان استفاده از روش زمان سکوت برای مهار بی نظمی و خرابکاری ها سخنرانی ممنوع : والدین معمولا دلایل خوبی برای نصیحت و راهنمایی فرزندان خود دارند اهمیت بازی و ورزش برای کودکان : ورزش‌های کودکانه راستگویی کودک و راهکارهای راستگویی برنامه ریزی فعالیت هایی برای جلوگیری از بروز مشکلات رفتاری آشنایی با اختلال وسواس فکری- عملی حرف زدن با کودک : به جای قصه خواندن برای کودکتان، با او حرف بزنید برچسب هاپوشک بچه مطلب قبلی اضافه وزن در کودکان ,کودک چاق,چاقی در کودکان مطلب بعدی علل تأخیر در رشد گفتاری کودک مطالب مرتبط توسط هدی فرامرزی بیشتر در کودک و نوجوان علت و درمان تیک عصبی در کودکانعلت و درمان تیک عصبی در کودکان مجموعه: روانشناسی کودکان راههای درمان تیک عصبی در کودکان,پی… 13 مهر 1397 1 خواندن ثانیه علل تأخیر در رشد گفتاری کودکعلل تأخیر در رشد گفتاری کودک مجموعه: روانشناسی کودکان مراحل رشد گفتاری کودک شایع‌ترین شکل … 12 مهر 1397 1 خواندن ثانیه اضافه وزن در کودکان ,کودک چاق,چاقی در کودکاناضافه وزن در کودکان,کودک چاق,چاقی در کودکان اگر فرزندم در معرض خطر چاقی باشد، چه باید بكنم… 4 مرداد 1397 6 خواندن ثانیه علت و درمان تیک عصبی در کودکانعلت و درمان تیک عصبی در کودکان مجموعه: روانشناسی کودکان راههای درمان تیک عصبی در کودکان,پی… 13 مهر 1397 1 خواندن ثانیه اضافه وزن در کودکان ,کودک چاق,چاقی در کودکاناضافه وزن در کودکان,کودک چاق,چاقی در کودکان اگر فرزندم در معرض خطر چاقی باشد، چه باید بكنم… 4 مرداد 1397 6 خواندن ثانیه آموزش تغذیه سالم به کودکان با این راهکارهاآموزش تغذیه سالم به کودکان با این راهکارها مجموعه: تغذیه کودک تغذیه سالم,تغذیه سالم چیست,ت… 2 مرداد 1397 6 خواندن ثانیه بررسی علت و درمان تیک عصبی در کودکان

علت و درمان تیک عصبی در کودکان مجموعه: روانشناسی کودکان راههای درمان تیک عصبی در کودکان,پی…

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

آخرین خبرها

داغ ترین اخبار